تفاهمنامه حج ۱۴۰۳ امضا شد
تفاهمنامه حج ۱۴۰۳ امضا شد
تفاهم‌نامه حج تمتع ۱۴۰۳ میان ایران و عربستان امضا شد.

تفاهم‌نامه حج تمتع ۱۴۰۳ میان ایران و عربستان امضا شد.

به گزارش صبح اقتصاد، سیدعباس حسینی ـ رئیس سازمان حج و زیارت ـ که شامگاه یکشنبه ۱۷ دی‌ماه به دعوت وزارت حج و عمره عربستان و برای مذاکره درباره اعزام زائران به حج تمتع ۱۴۰۳ راهی عربستان شد، از امضای تفاهم‌نامه حج تمتع سال ۱۴۰۳ میان دو کشور خبر داد.

در این نشست که معاون حج و عمره این سازمان، سفیر ایران در عربستان، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در جده، نماینده بعثه مقام معظم رهبری، رئیس مرکز حج و زیارت و مدیر دفتر نمایندگی سازمان در عربستان نیز حضور داشتند، طرفین درباره موضوعات مربوط به حج از جمله تعداد حجاج و عوامل اجرایی، خدمات مشاعر، رمی جمرات، انتقال دارو و خدمات پزشکی حج، تسهیلات مورد نظر در امور اجرایی و عملیاتی حج، همچنین پیگیری حقوق خانواده شهدای منا و مجروحان حادثه مسجدالحرام گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

سازمان حج و زیارت پیش‌تر اعلام کرده بود سهمیه حج ایران در سال ۱۴۰۳ حدود ۸۲ هزار و ۵۰۰ نفر است. همچنین هزینه علی‌الحساب این سفر ۱۴۰ میلیون تومان اعلام شده بود. ثبت‌نام حج تمتع از روز جمعه ۱۵ دی‌ماه آغاز شده و با فراخوان اولویت‌ها همچنان ادامه دارد.

حسینی، رییس سازمان حج و زیارت همچنین قرار بود در این سفر، حل مشکل پروازهای عمره با عربستان را پیگیری کند. این سازمان هنوز نتیجه این مذاکرات را اعلام نکرده و در تایید و یا رد خبر «لغو عمره» که در برخی رسانه‌های داخلی منتشر شده، تا کنون اظهارنظری نداشته است.

سازمان حج و زیارت پیش‌تر پروازهای عمره را به دلیل صادر نشدن مجوز، تا ۲۴ دی‌ماه تعلیق کرده بود.

  • منبع خبر : ایسنا