تمرد صدها سرباز ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی در اعتراض به «کودتای قضایی»
تمرد صدها سرباز ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی در اعتراض به «کودتای قضایی»
سربازان ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کردند، تا زمانی که اصلاحات قضایی متوقف نشود در ارتش خدمت نمی‌کنند.

سربازان ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کردند، تا زمانی که اصلاحات قضایی متوقف نشود در ارتش خدمت نمی‌کنند.

به گزارش صبح اقتصاد، به نقل از شبکه خبری المیادین، رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند: بیش از ۴۲۰ سرباز ذخیره (یگان کماندوهای دریایی) ارتش اعلام کردند که تا زمان توقف اصلاحات قضایی که مخالفان آن را «کودتای قضایی» می‌خوانند، در ارتش خدمت نمی‌کنند.

این سربازان نامه مشترکی را برای یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی فرستادند و در آن اعلام کردند: قوانین شخصی شرم آوری تصویب شده که شکاف عمیقی را در ارتش ایجاد کرده است. طی هفته‌های اخیر پلیس اسرائیل محافظان قانون را بازداشت کرد. درحالی که امنیت شهروندان در خطر است چرخه رشد اقتصادی نیز از حرکت ایستاده است و عرصه بین‌المللی بی‌ثبات است.

در این نامه آمده است: ما خدمت در بخش ذخیره ارتش را متوقف می‌کنیم و زمانی به وظیفه خود عمل می‌کنیم که دولت به نقش خود عمل کند.

آمی آیالون، رئیس پیشین شاباک اعلام کرد: شکاف بیش از هر زمان دیگری عمیق‌تر شده است و کودتا علیه نظام، ارتش را نابود خواهد کرد.

اخیرا نیز رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که صدها سرباز ذخیره در واحدهای عملیاتی نیروی هوایی از خدمت در ارتش تا زمان توقف اصلاحات قضایی خودداری می‌کنند.

ماه مارس این رسانه‌ها اعلام کردند که بیش از ۱۰۰ افسر ذخیره در مقر عملیات نیروی هوایی ارتش از خدمت نظامی سر باز زدند.

پیش از آن نیز ۷۰۰ سرباز ذخیره ارتش در نامه‌ای به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کردند که تصویب اصلاحات قضایی به فروپاشی بخش ذخیره ارتش منجر می‌شود.

طرح اصلاحات قضایی اعتراضات گسترده‌ای به دنبال داشت. این طرح به کابینه نتانیاهو اجازه کنترل کمیته تعیین قضات را می‌دهد و از قدرت دادگاه عالی رژیم صهیونیستی می‌کاهد.

ده‌ها هزار شهرک نشین در تل‌آویو برای بیست و هفتمین هفته متوالی با مشارکت سربازان ذخیره، رهبران موساد، شاباک و پلیس علیه طرح اصلاحات قضایی تظاهرات کردند.

  • منبع خبر : ایسنا