تمهیدات ویژه پلیس راه برای تامین امنیت تردد ‌زائران اربعین / به‌کارگیری تجهیزات هوشمند در مهران
تمهیدات ویژه پلیس راه برای تامین امنیت تردد ‌زائران اربعین / به‌کارگیری تجهیزات هوشمند در مهران
فرمانده پلیس راه کشور در ایلام گفت: تمام امکانات و تجهیزات پلیس را در سراسر جاده‌ها مهیای حضور زائران اربعین است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، سردار تیمور حسینی صبح امروز در همایش زائریاران اربعین حسینی(ع) و پیشگیری از سوانح ترافیکی در ایلام اظهار داشت: اربعین ماموریتی معنوی و فراگیر بوده و پلیس خدمت‌رسانی در این ماموریت را با افتخار پذیرا و برای آن تمهیدات لارم در تمام ابعاد اندیشیده است.

رئیس پلیس راه کشور با یادآوری این نکته که اجرای این ماموریت نیازمند وجود مدیریت فرابخشی است گفت: تمام دستگاه‌ها با هم افزایی و وحدت رویه می‌توانند این ماموریت عظیم را به انجام رسانند.

وی بهره‌مندی از امنیت ترافیکی را نیازمند ابزار و انسان‌های هوشمند دانست و خاطرنشان کرد: پلیس راه کشور تمام توان خود را برای بهره بردن از امکانات هوشمند و افسران و درجه‌داران متعهد به کار برده ‌تا امنیت زائران در تردد محفوظ باشد.

این مقام انتظامی کشور یادآور شد: بعداز انسان و تجهیزات نیازمند وجود زیرساخت‌هایی مانند جاده هستیم که باید از حداقل استاندارهای لازم برخورد باشد.

وی بهره‌مندی از وسیله نقلیه ایمن را نیز شرط تحقق یک تردد ایمن نام برد و گفت: هرگاه انسان، جاده و وسیله نقلیه توام با فرهنگ رانندگی تجمیع شوند، کاهش ترافیک، ایمنی سفر و امنیت سفر را بدست می‌آوریم.

حسینی تصریح کرد: یکی از علت‌های وقوع حوادث، نبود باور در بین کاربران از جمله رانندگان، سرنشین و عابر پیاده در  ایفای نقش برای جلوگیری از حوادث رانندگی است.

وی گفت‌: نقش راه‌ها در جلوگیری از کاهش تصادفات برکسی پوشیده نیست و لازمه تردد ایمن زائران حسینی(ع) ، ایمن سازی  و کسب  استاندارد‌های لازم است.

رئیس پلیس راه کشور خاطرنشان کرد: ما نمی توانیم امیدوار باشیم روزی به سطحی دست یابیم که به صورت کامل خطاهای انسانی را از بین ببریم  به این علت که خطای انسانی اجتناب ناپذیر است اما می‌توان با استفاده از  خودروهای  ایمن و تربیت کاربران هوشمند، تا میزان بالایی  از حوادث رانندگی جلوگیری کنیم.

وی به لزوم تولید خودروهای ایمن در کشور اشاره کرد و گفت: وسیله ایمن قادر خواهد بود از راننده و سر نشین در مقابل ورود صدمات جدی جسمانی ایفای نقش کند و امروز نیاز کشور است که همگام با جهان به سوی تولید خودروهای  ایمن سوق یابد.

حسینی گفت: می‌توانیم ادعا کنیم که امروز این رویدادی که درحال انجام است نتیجه یک تلاش جمعی  است،ولی تا نقطه مطلوب فاصله ای زیادی داریم.