تنها از طریق مقاومت می‌توانیم حق خود را بگیریم
تنها از طریق مقاومت می‌توانیم حق خود را بگیریم
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: تنها از طریق مقاومت می‌توانیم در برابر زورگویی‌های دشمنان ایستادگی کرده و حق خود را بگیریم.

به گزارش واحد سیاسی خبرگزاری صبح اقتصاد  سید کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی صبح امروز(یکشنبه) در دومین همایش ملی روش‌های تحلیل اطلاعات که در هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار شد، در پاسخ به سوالی درباره ترک سیاست صبر استراتژیک از اردیبهشت ماه سال جاری و اتخاذ راهبرد مقاومت توسط کشورمان و استمرار این راهبرد گفت: حق را باید گرفت چراکه حق به انسان هدیه داده نمی‌شود.

وی با بیان اینکه ملت ایران همواره مقاوم بوده و در راستای تامین حقوق خود تلاش کرده و بهای زیادی را پرداخته است، گفت: تنها از طریق مقاومت می‌توانیم در برابر زورگویی‌های دشمنان ایستادگی کرده و حق خود را بگیریم.

خرازی گفت: آنچه که در ماه‌های اخیر به عنوان راهبرد مقاومت و راهبرد توازن اتفاق افتاد، در راستای مقابله با زورگویی‌های دیگران بود که در همین راستا می‌توانیم حقوق خود را استیفا کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: امروز مردم ایران از این بابت که توانسته‌اند در مقابل زورگویی‌های آمریکا و متحدانش مقاومت کرده و اقتدار خود را نشان دهند، خوشحال هستند.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: این راهبرد باید با تدبیر، عقلانیت و خردورزی ادامه پیدا کند تا این مشکلات خاتمه یابد.

وی درباره تدوین سند راهبردی سیاست خارجی و قراردادن راهبرد مقاومت فعال در این سند، گفت: البته این سند نیست و در واقع راهبردی است که برای مقام معظم رهبری در شورای راهبردی روابط خارجی تهیه و با صلاحدید ایشان ابلاغ می‌شود. در مورد راهبرد مقاومت فعال گزارش هایی را خدمت ایشان ارسال کرده ایم و مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

خرازی در ادامه درباره شکست اخیر انگلستان و آمریکا در ماجرای دزدی دریایی و پیروزی ایران در این تقابل، خاطر نشان کرد: اتفاق اخیر یک پیروزی دیپلماتیک برای کشورمان و شکستی بود برای انگلستان که بدون هیچ توجیه قانونی دست به این کار زده بود. این حرکات دشمنان قطعا پایانی ندارد و آنها همواره توطئه ها و نقشه های زیادی را برای ما طراحی می کنند که باید در برابر این توطئه ها آماده باشیم.

  • منبع خبر : مهر