توصیه‌ها و هشدارهای ترافیکی پلیس برای عزاداری‌های محرم/ تابلوهای ترافیکی نباید پوشانده شود
توصیه‌ها و هشدارهای ترافیکی پلیس برای عزاداری‌های محرم/ تابلوهای ترافیکی نباید پوشانده شود
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا توصیه‌ها و هشدارهایی را برای ارتقاء ایمنی ترافیکی عزاداران در ایام محرم ارائه کرد.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا توصیه‌ها و هشدارهایی را برای ارتقاء ایمنی ترافیکی عزاداران در ایام محرم ارائه کرد.

سرهنگ احمد شیرانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به فرارسیدن ایام عزاداری ماه محرم و حضور مردم در مراسم‌های عزاداری گفت:‌ لازم است که مردم عزیز با توجه به فعالیت هیئت‌ها، حسینیه‌ها، مساجد و تکایا و برپایی تکیه‌های عزاداری یا چادرهای توزیع نذری یکسری از نکات ایمنی ترافیکی را مدنظر قرار دهند تا از وقوع هرگونه حادثه ترافیکی جلوگیری شود.

وی ادامه داد: در همین راستا لازم است مردم عزیز در هنگام نصب داربست‌ها و ایجاد ایستگاه‌های صلواتی، در محل مناسب به گونه‌ای اقدام کنند که با کمترین اشغال سطح پیاده‌راه‌ها و سواره‌روها، مشکلات ترافیکی برای تردد عابران (عزاداران) و وسایل نقلیه عبوری ایجاد نشود. همچنین باید در جانمایی ایستگاه‌های صلواتی دقت لازم انجام گیرد تا هرگونه احتمال ایجاد ترافیک یا احتمال برخورد وسایل نقلیه وجود نداشته باشد. لازم است از نصب هرگونه بنر، پارچه نوشته و مشابه آن که موجب پوشش تابلوها، چراغ‌ها و دیگر علائم راهنمایی و رانندگی می‌شود نیز جدا خودداری شود.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا با اشاره به حضور دسته‌های عزاداری در معابر گفت: دسته‌های عزاداری باید با بکارگیری نیروهای داوطلب مردمی همیار پلیس مجهز به جلیقه و علایم شب نما در قسمت جلو و انتهای کاروان‌های عزاداری علاوه بر ایجاد ایمنی بیشتر عزاداران،  نسبت به جلوگیری از تداخل با خودروهای عبوری نیز اقدام کنند.

شیرانی با بیان اینکه برابر مفاد آیین‌نامه پلیس راهور عبور و تردد خودروها و موتورسیکلت‌ها از بین دسته‌جات و جمعیت ممنوع است، گفت:‌ لازم است که رانندگان به منظور پیشگیری از هرگونه حادثه با فاصله مناسب از دسته‌جات عزاداری حرکت کنند. همچنین باید در حرکت کاروان‌های عزاداری پیش‌بینی سهم مسیر تردد خودروها انجام گیرد و خصوصا همکاری لازم برای تردد سریع و بدون توقف وسایل نقلیه امدادی انتظامی  به عمل آید.

وی ادامه داد:‌ در هنگام پخش نذورات نیز باید به نحوی اقدام شود که از ایجاد گره‌های ترافیکی جلوگیری شده و به ماموریت خودروهای امدادی و انتظامی نیز خللی وارد نشود.

شیرانی همچنین با اشاره به پوشش مشکی و تیره عزاداران گفت: لازم است رانندگان با دقت بیشتری در این ایام رانندگی کنند و عزاداران نیز از محل‌های مجاز و دارای دید کافی برای عبور از عرض معابر استفاده کرده و تا حد امکان از شلوار یا کیف با رنگ روشن استفاده کنند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا با بیان اینکه از مردم و عزاداران می‌خواهیم که با خدمت گزاران خود در مجموعه پلیس راهور همکاری لازم را برای انضباط بخشی و ایمن سازی مسیرها داشته باشند؛ گفت: امیدوارم با رعایت توصیه های پلیس و همکاری مردم عزیز در این ایام ، عزاداری ماه محرم بصورت باشکوه برگزار  و شاهد حوادث ناگوار رانندگی و ایراد خسارت و یا مجروح و مصدوم شدن عزاداران نباشیم.

انتهای پیام