توصیه قالیباف به نامزدهای انتخابات و مردم
توصیه قالیباف به نامزدهای انتخابات و مردم
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به پایان یافتن مهلت ثبت‌نام کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، تعدد نامزدهای انتخاباتی را نشانه «پذیرش فرآیند انتخاباتی در ایران و موثر بودن جایگاه ریاست جمهوری» دانست و مردم را به مشارکت گسترده دعوت کرد.

به گزارش واحد سیاسی خبرگزاری صبح اقتصاد محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش تنش‌ها بین رژیم صهیونیستی و مردم فلسطین اظهار کرد: رژیم صهیونیستی شر اعظم و لکه ننگ کارنامه مستکبران جهان است. این رژیم نامشروع و جنایت‌کار، تعدی به حقوق مردم فلسطین را به بالاترین حد رسانده است و با هدف نسل کشی فلسطینی‌ها به تداوم عملیات در منطقه شیخ جراح ادامه می‌دهد و مردم بی‌دفاع و مناطق مسکونی را مستقیما هدف بی‌رحمانه‌ترین حملات قرار داده است.”توصیه قالیباف به نامزدهای انتخابات و مردم”

رئیس مجلس شورای اسلامی اقدامات رژیم صهیونیستی را محکوم کرد و گفت: قلب اسلام برای فلسطین می‌تپد. امت اسلامی و جریان مقاومت با قدرت و اعتماد به نفس و تا پای جان بر سر آرمان فلسطین ایستاده‌اند و غاصبان جنایت‌کار صهیونیست‌ را به سزای عمل خود خواهند رساند.

قالیباف افزود: از ایستادگی همه طرف‌ها در داخل فلسطین و خیزش‌های مردمی استقبال می‌کنیم و حامی هر اقدامی برای متوقف‌ کردن ماشین جنایت صهیونیستی خواهیم بود تا غیرت، شجاعت و شرف در رگ جوانان مسلمان جاری است، مردم فلسطین حتی یک لحظه تنها نخواهند بود. طرح‌های بی‌حاصلی مثل معامله قرن با وادادگی برخی سران عرب به هیچ نتیجه‌ای نخواهد رسید. ضروری است همه رهبران منطقه، هر چه سریع‌تر به یاری نیروهای مقاومت بشتابند و مانع از نسل کشی مردم فلسطین شوند.

نماینده مردم تهران در مجلس به پایان یافتن مهلت ثبت‌نام کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اشاره کرد و در مورد تعدد نامزدها گفت: تعداد زیاد نامزدها از طیف‌های سیاسی مختلف، نشانگر آن است که نخبگان سیاسی کشور با سلیقه‌های مختلف، هم فرآیند انتخاباتی در ایران را پذیرفته‌اند و هم جایگاه ریاست جمهوری را موثر دانسته و اختیارات کافی برای ایجاد تغییر و تحول در آن قائل هستند.

قالیباف حضور پرشمار نامزدها را «طلیعه امیدوارکننده‌ای برای برگزاری انتخاباتی پرشور با مشارکت بالا» خواند و گفت: جدی شدن فضای رقابتی و مشارکت بالای مردم به نفع کشور و خواسته تمام دلسوزان ایران سرافراز است. تبدیل این شور انتخاباتی به مشارکت قطعی در انتخابات در صورتی اتفاق می‌افتد که نامزدهای انتخابات و جریان‌های وابسته به آنها به این مهم اعتقاد داشته باشند که امیدآفرینی و ترسیم افق روشن پیش روی کشور و ارائه راهکارهای عملیاتی برای دستیابی به آن امری ضروری برای افزایش مشارکت در انتخابات است.”توصیه قالیباف به نامزدهای انتخابات و مردم”

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانش نامزدها را به رعایت موازین شرعی و اخلاقی برای عدم تخریب یکدیگر دعوت کرد و گفت: نامزدها باید از طرح ادعاهای غیرمنصفانه علیه رقیبان با جدیت بپرهیزند چرا که اینگونه اقدامات باعث سیاه نمایی از وضعیت کشور شده و مردم را نسبت به آینده ناامید می‌کند. ملت ایران خود بهتر از هر کسی می‌دانند که قدرت اصلی سرزمین ما در پشتوانه مردمی آن است. افزایش این قدرت مردمی مستقیما به تأمین منافع ملی در عرصه‌های مختلف بین المللی در برابر دشمنان مردم منجر خواهد شد. مردم عزیز ما به این مسئله توجه جدی دارند که رئیس جمهور به عنوان عالی ترین مسئول اجرایی کشور مهم‌ترین نقش را در زندگی مردم ایفا می‌کند.

قالیباف در پایان مردم را به مشارکت در انتخابات دعوت و تأکید کرد: استفاده نکردن از ظرفیت مشارکت در انتخابات برای تأثیرگذاری در سرنوشت خود، به منافع مردم در تمام گروه‌های اجتماعی آسیب خواهد رساند. مشارکت پایین هیچ برنده‌ای ندارد. مردم از حق خود برای ریل‌گذاری دستگاه اجرایی کشور استفاده کنند و آینده را با خواست خود بسازند. امروز، فرصت مناسبی که ما با هر عقیده و نگرش و با هر جناح بندی سیاسی دست به دست هم دهیم تا به فرموده رهبر انقلاب ایران قوی را بسازیم.”توصیه قالیباف به نامزدهای انتخابات و مردم”

  • منبع خبر : ایسنا