ثبت‌نام اولیه بیش از ۱۷ هزار نفر در انتخابات مجلس
ثبت‌نام اولیه بیش از ۱۷ هزار نفر در انتخابات مجلس
سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: بیش از ۱۷ هزار نفر در مرحله ثبت‌نام اولیه انتخابات مجلس شرکت کرده‌اند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: بیش از ۱۷ هزار نفر در مرحله ثبت‌نام اولیه انتخابات مجلس شرکت کرده‌اند.

محسن اسلامی در گفت وگو با  ایسنا، اظهار کرد: تا ساعت ۱۴ سومین روز ثبت‌نام اولیه از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی ۳ هزار و ۴۲۵ نفر مدارک خود را در سامانه به طور کامل بارگذاری کرده‌اند.

وی همچنین گفت: در مجموع ۱۷ هزار و ۳۴۱ نفر ثبت نام اولیه خود را انجام داده‌اند.

ثبت نام اولیه از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ۲۲ مرداد ادامه دارد.

داوطلبان می توانند  به آدرس keshvar.moi.ir به لینک «ثبت درخواست متقاضیان داوطلبی در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی» وارد و با تکمیل اطلاعات و مدارک مورد نیاز به شرح زیر در مهلت یاد شده، درخواست خود (پیش ثبت نام) را ثبت کنند.

محسن اسلامی اعلام کرد: براساس داده های ثبت شده در مد زمانی ساعت ۸ تا ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه امروز، سه هزار و ۴۲۵ نفر موفق به تکمیل بارگذاری مدارک خود در مرحله پیش ثبت نام انتخابات شدند.

وی ادامه داد: با محاسبه دو روز گذشته در مجموع تا این لحظه ۱۷ هزار و ۳۴۱ نفر از متقاضیان موفق شده‌اند پیش ثبت نام خود را تکمیل کنند.

به گفته سخنگوی ستاد انتخابات وزارت کشور، براساس گزارش داده های ثبت شده، ترکیب سنی ثبت‌نام شدگان از ۳۰ تا ۵۰ سال، ۷۵ درصد بوده است.

اسلامی ادامه داد: براساس این آمار، ترکیب سنی از ۵۰ تا ۶۰ سال ۲۰ درصد و از ۶۰ تا ۷۵ سال پنج درصد ثبت شده است.

وی اعلام کرد: داده‌ها نشان می‌دهد جوان‌ترین متقاضیان در مرحله پیش ثبت نام دوازدهمین دوره مجلس تا روز سوم از حوزه انتخابیه تبریز – آذر شهر و اسکو و مسن ترین آنان از حوزه های تهران – ری و شمیرانات – پردیس و اسلام شهر بوده است.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور افزود : براساس آمار، ترکیب جنسیتی متقاضیان داوطلبی انتخابات مجلس شورای اسلامی، در این مرحله تاکنون ۸۷ درصد مربوط به آقایان و ۱۳ درصد به خانم ها اختصاص دارد.

اسلامی اظهار کرد: ۷۲ درصد از متقاضیان نیز دارای مدرک کارشناسی ارشد، ۱۴ درصد دکترا و ۱۱ درصد کارشناس با سابقه ایثارگری یا نمایندگی مجلس هستند و سه درصد نیز مربوط به دارندگان مدرک حوزوی است.

وی با اشاره به اینکه مرحله پیش ثبت نام متقاضیان داوطلبی نمایندگی مجلس تا روز ۲۲ مرداد ماه ادامه خواهد داشت، تاکید کرد: با توجه به اینکه پیش‌بینی می‌شود در روزهای پایانی ثبت نام اولیه، مراجعه به پنجره واحد وزارت کشور افزایش یابد، متقاضیان در مدیریت زمان دقت کنند.

اسلامی تصریح کرد: مهلت پیش ثبت نام به هیچ وجه تمدید نمی‌شود.

ثبت نام اولیه از متقاضیان داوطلبی انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ۱۶ مرداد آغاز شد.

پس از تایید مدارک بارگذاری شده از سوی ۶ دستگاه معرفی شده در قانون، کد رهگیری برای متقاضیان ارسال خواهد شد.

ثبت نام قطعی داوطلبی نمایندگی مجلس شورای اسلامی از ۲۷ مهرماه به مدت هفت روز انجام خواهد شد.

انتهای پیام