جدیدترین آمار جهانی همه گیری کرونا/ بیش از ۱۶۷ میلیون مبتلا تاکنون
جدیدترین آمار جهانی همه گیری کرونا/ بیش از ۱۶۷ میلیون مبتلا تاکنون
شمار مبتلایان به بیماری "کووید-۱۹" ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۶۷ میلیون و ۵۵ هزار و ۲۵۷ نفر رسیده و مرگ سه میلیون و ۴۶۸ هزار و ۸۳۵ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

به گزارش واحد اجتماعی خبرگزاری صبح اقتصاد  همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۴۷ میلیون و ۹۸۶ هزار و ۴۶۶ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.”جدیدترین آمار جهانی همه گیری کرونا”

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۳.۸ میلیون مبتلا و بیش از ۶۰۳ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۲۶.۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۶ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۴۴۸ هزار و هند با بیش از ۲۹۹ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند. پس از آن‌ها نیز کشورهای مکزیک، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده‌اند.

تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک بیش از ۲۲۱ هزار نفر اعلام شده و در انگلیس نیز از ۱۲۷ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا از ۱۲۵ هزار نفر عبور کرده است و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.”جدیدترین آمار جهانی همه گیری کرونا”

همچنین روسیه بیش از ۱۱۸ هزار، فرانسه بیش از ۱۰۸ هزار و آلمان نیز بیش از ۸۷ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها کلمبیا با بیش از ۸۴ هزار، اسپانیا با بیش از ۷۹ هزار، ایران با بیش از ۷۸ هزار، آرژانتین با بیش از ۷۳ هزار، لهستان با بیش از ۷۲ هزار، پرو با بیش از ۶۷ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۵ هزار، اوکراین و اندونزی با بیش از ۴۹ هزار و ترکیه با بیش از ۴۶ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۳۳ میلیون و ۸۸۲ هزار و ۳۳۳ مبتلا، ۶۰۳ هزار و ۸۷۶ قربانی

۲.هند: ۲۶ میلیون و ۵۳۰ هزار و ۱۳۲ مبتلا، ۲۹۹ هزار و ۲۹۶ قربانی

۳. برزیل: ۱۶ میلیون و ۴۷ هزار و ۴۳۹ مبتلا، ۴۴۸ هزار و ۲۹۱ قربانی

۴. فرانسه: پنج میلیون و ۵۹۳ هزار و ۹۶۲ مبتلا، ۱۰۸ هزار و ۵۲۶ قربانی

۵. ترکیه: پنج میلیون و ۱۷۸ هزار و ۶۴۸ مبتلا، ۴۶ هزار و ۷۱ قربانی

“جدیدترین آمار جهانی همه گیری کرونا”

۶. روسیه: چهار میلیون و ۹۹۲ هزار و ۵۵۴ مبتلا، ۱۱۸ هزار و ۱۲۵ قربانی

۷. انگلیس: چهار میلیون و ۴۶۰ هزار و ۴۴۶ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۷۱۶ قربانی

۸. ایتالیا: چهار میلیون و ۱۸۸ هزار و ۱۹۰ مبتلا، ۱۲۵ هزار و ۱۵۳ قربانی

۹.آلمان: سه میلیون و ۶۵۳ هزار و ۱۹ مبتلا، ۸۷ هزار و ۹۶۰ قربانی

۱۰. اسپانیا: سه میلیون و ۶۳۶ هزار و ۴۵۳ مبتلا، ۷۹ هزار و ۶۲۰ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل – که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس، ایتالیا،آلمان، اسپانیا، آرژانتین، کلمبیا، لهستان، ایران، مکزیک، اوکراین، پرو، اندونزی، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، هلند، کانادا، شیلی، فیلیپین،عراق، رومانی، سوئد و بلژیک نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

  • منبع خبر : ایسنا