جشنواره موسیقی فجر مجازی شد
جشنواره موسیقی فجر مجازی شد
اجراهای سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر ۲۸ بهمن تا ۳ اسفندماه مجازی برگزار می شود.

جشنواره موسیقی فجر مجازی شد

به گزارش واحد فرهنگی خبرگزاری صبح اقتصاد به نقل از روابط عمومی سی وششمین جشنواره موسیقی فجر، اجراهای سی وششمین دوره جشنواره موسیقی فجر در فضای مجازی پخش می شود.

با توجه به شرایط بیماری کرونا و محدودیت های حضور مخاطبان در سالن های اجرای موسیقی و به جهت همراهی با مصوبات ستاد ملی کرونا، با تصمیم ستاد سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر، اجراهای این دوره جشنواره مجازی پخش می شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز فضای مجازی را بستر مهمی برای حوزه موسیقی خواند و برگزاری جشنواره موسیقی فجر در فضای مجازی یک نقطه ی عطف و تجربه ای در این دوره است.
بر همین اساس ضبط اجرای گروه های حاضر در جشنواره با رعایت پروتکل های بهداشتی بر اساس جدول زمانبندی‌آغاز شده است و به زودی از سوی دبیرخانه جشنواره جدول اجراهای سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر و بسترهای پخش منتشر و معرفی خواهند شد.

سی و ششمین جشنواره‌موسیقی فجر در بخش های رقابتی و غیررقابتی ۲۸بهمن تا ۳ اسفندماه برگزار می شود و جایزه ترانه، جایزه موسیقی و رسانه و نشست های پژوهشی برنامه های دیگر این دوره از جشنواره است.

سید مجتبی حسینی در احکامی بر اساس بند ۶ آیین نامه برگزاری جشنواره‌موسیقی فجر داود گنجه ای، تقی ضرابی، هادی آرزم، صدرالدین حسین خانی، محمد اطیابی، حمید قبادی و سیدامین مویدی اصفهانی را به عنوان اعضای شورای ارزیابی سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر منصوب کرد.

در حکم معاون امور هنری برای اعضای شورای ارزیابی جشنواره‌موسیقی فجر آمده است:

عطف به بند ۶ آیین نامه برگزاری جشنواره‌موسیقی فجر و باتوجه به کسوت و تجارب جنابعالی در حوزه موسیقی و مدیریتی به موجب این حکم به عنوان عضو شورای ارزیابی سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر منصوب می شوید.

امید است ارزیابی فنی شما از روند برگزاری جشنواره در اعتلای دوره های آتی آن مفید و موثر بوده، موجب اعتباریابی بیش از پیش این رویداد در میان اهالی موسیقی کشور باشد.

شورای ارزیابی جشنواره‌موسیقی فجر بر اساس آیین‌نامه جشنواره موسیقی فجر با ترکیب نماینده معاون امور هنری، مشاور برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی معاونت امور هنری، نماینده خانه موسیقی، نماینده مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار شنیداری، نماینده انجمن صنفی هنرمندان موسیقی و ۲ نماینده از بین اهالی موسیقی به انتخاب معاون امور هنری تشکیل می‌شود و وظیفه نظارت بر جشنواره و عملکرد گردانندگان آن را بر عهده دارد.

تقی ضرابی هنرمند، داود گنجه ای نماینده خانه موسیقی، هادی آرزم هنرمند، صدرالدین حسین خانی نماینده مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار شنیداری، محمد اطیابی رییس انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران، امین مویدی مشاور برنامه ریزی معاونت امور هنری و حمید قبادی نماینده معاونت امور هنری اعضای شورای ارزیابی سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر هستند.

  • منبع خبر : ایسنا