جوکر پرفروش‌ترین فیلم بزرگسال
جوکر پرفروش‌ترین فیلم بزرگسال
فیلم «جوکر» با عبور از فروش جهانی «ددپول۲» و فروش ۷۸۸.۱ میلیون دلاری، عنوان پرفروش‌ترین فیلم مختص بزرگسالان را از آن خود کرد.

به گزارش واحد فرهنگی خبرگزاری صبح اقتصاد به نقل از ورایتی، «جوکر» با عبور از رکورد فروش «ددپول» نام خودر را به عنوان پرفروش‌ترین فیلم R (مختص رده سنی بزرگسال) ثبت کرد.

«ددپول۲» با فروش ۷۸۵ میلیون دلاری در سال ۲۰۱۸ و نسخه اوریجینال آن با فروش ۷۸۲ میلیون دلاری در سال ۲۰۱۶ پرفروش‌ترین فیلم‌های بزرگسالان بودند.

این در حالی است که پیش‌بینی می‌شود فروش جهانی «جوکر» تا پایان روز یکشنبه به ۸۲۵ میلیون دلار برسد.

پیش‌بینی‌ها مبنی بر این است که این فیلم فروش خود را از ۹۰۰ میلیون دلار هم عبور می‌دهد.

فروش «جوکر» که نمایشش از ۴ اکتبر شروع شد در شمال آمریکا ۲۵۸.۶ میلیون دلار و در بازار بین‌المللی ۵۲۹.۵ میلیون دلار بوده است. این در حالی است که به دلیل مضمون سیاه آن، فیلم با پیش‌بینی‌های امنیتی در سینماها به نمایش درآمد.

کمپانی برادران وارنر برای تولید فیلم ۶۲.۵ میلیون دلار هزینه کرده است که خیلی کمتر از آن چیزی است که برای تولید محصولات کمیک بوکی برای سینما، هزینه می‌شود. به این معنی این فیلم می‌تواند به یکی از پرسودترین فیلم‌های ابرقهرمانی در تاریخ هم بدل شود.

به این ترتیب «جوکر» از «ماتریکس؛ بارگذاری مجدد» با فروش ۷۳۸.۶ میلیون دلار در سال ۲۰۰۳، «آن» با فروش ۶۹۷ میلیون دلاری در سال ۲۰۱۷ و «مصایب مسیح» با فروش ۶۲۲.۳ میلیون دلاری در سال ۲۰۰۳ نیز بالاتر قرار گرفته است.

رایان رینولدز بازیگر فیلم «ددپول» با توییتی که آن هم برای استفاده از واژه‌های نامناسب در رده مختص بزرگسالان جای می‌گرفت، موفقیت «جوکر» را تبریک گفت. او تبریکش را با این شروع کرد که تبریک برای باکس‌آفیس درجه R نمی‌تواند آن چیزی باشد که انتظارش را داری …

  • منبع خبر : مهر