حاج قاسم عمق دفاع استراتژیک ایران را ساماندهی کرد
حاج قاسم عمق دفاع استراتژیک ایران را ساماندهی کرد
مشاور و دستیار عالی مقام معظم رهبری تصریح کرد: شهید سلیمانی توانست معادله قدرت در غرب آسیا را به نفع ایران و در جهت عمق نفوذ سیاسی و امنیتی ایران به عراق و از عراق به سوریه و از سوریه به مدیترانه بکشاند؛ یعنی عمق دفاع استراتژیک ایران را ساماندهی کند.

حاج قاسم عمق دفاع استراتژیک ایران را ساماندهی کرد

به گزارش واحد سیاسی خبرگزاری صبح اقتصاد سرلشکر پاسدار سید یحیی رحیم صفوی مشاور و دستیار عالی مقام معظم رهبری در حاشیه همایش علمی رسانه و مکتب سلیمانی و رونمایی از کتاب «از چیزی نمی ترسیدم» خاطرات دست‌نوشته سردار شهید سلیمانی که در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی پرورش یافته مکتب اسلام ناب و امامین انقلاب و دفاع مقدس بود، اظهار کرد: اگر اندیشه، تفکر، اخلاق، رفتار و عملکردهای ایشان را بسنجیم و شاخص ها را در نظر بگیریم، او ۴۰سال  از عمرش را در جبهه های دفاع مقدس گذراند که این حضور از او، یک چهره مجاهد و چندوجهی ساخته بود.”حاج قاسم عمق دفاع استراتژیک ایران را ساماندهی کرد”

وی افزود: سردار دلها بخاطر زندگی سختی که قبل از انقلاب داشت، واقعا به درد محرومان و مستمندان می رسید؛ او قلبی بسیار رئوف داشت و به خانواده اش بسیار اهمیت می‌داد و با قرآن مجید انس داشت.

دستیار عالی مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: در جلسات متعددی که در خدمت رهبر معظم انقلاب داشت، تدابیر و دیدگاهش نسبت به مسائل منطقه، اهداف آمریکایی ها و رژیم صهیونیستی به خوبی شکل گرفته بود و سیاست شورای عالی امنیت ملی را خوب فرا می‌گرفت. سردار دلها سیاست های کلان نظام و شورای عالی امنیت ملی را در صحنه سوریه، عراق و افغانستان را تبدیل به عملیات می کرد.

سرلشکر صفوی گفت: شهید سلیمانی توانست معادله قدرت در غرب آسیا را به نفع ایران و در جهت عمق نفوذ سیاسی و امنیتی ایران به عراق و از عراق به سوریه و از سوریه به مدیترانه بکشاند؛ یعنی عمق دفاع استراتژیک ایران را ساماندهی کند.”حاج قاسم عمق دفاع استراتژیک ایران را ساماندهی کرد”

وی ادامه داد: شهید سلیمانی بر اثر تدابیر رهبری توانست سیاست آمریکایی‌ها را در سرنگونی دو دولت عراق و بشار اسد را با شکست مواجه و تهدید را تبدیل به فرصت کند.

فرمانده اسبق سپاه اظهار کرد: داعش تهدید بزرگی در منطقه بود، آنها ٣٠٠میلیارد از زیرساختهای عراق و سوریه را از بین بردند و ۸ الی ۹ میلیون نفر از مردم این کشورها را آواره کردند ولی حاج قاسم سلیمانی چند صد هزار نفر نیروی مردمی را در سوریه و عراق در کنار ارتش عراق و سوریه برای دفاع مستحکم از این کشورها بنا به درخواست دولت آنها ساماندهی کرد.

سرلشکر صفوی تصریح کرد: ارتش موحد اسلامی که شهید سلیمانی در کنار ارتش استراتژیک شکل داد، خودش ابعاد وسیعی است که در آینده مشخص می شود. مکتب سلیمانی رشد و رویش دارد و خون به ناحق ریخته او و مردمی که در فلسطین، عراق، سوریه به زمین ریخته شده است، نتیجه اش ازادی قدس شریف می شود.”حاج قاسم عمق دفاع استراتژیک ایران را ساماندهی کرد”

  • منبع خبر : ایسنا