حاشیه‌های شاعرانه نمایندگان گیلان در جلسه علنی مجلس
حاشیه‌های شاعرانه نمایندگان گیلان در جلسه علنی مجلس

دو نماینده مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی امروز(یکشنبه) با کنایه‌هایی شاعرانه به سخنان یکدیگر واکنش نشان دادند. به گزارش واحد سیاسی خبرگزاری صبح اقتصاد جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی دقایقی با حاشیه‌هایی همراه شد. سیدکاظم دلخوش نماینده مردم صومعه سرا در واکنش به مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود بیان کرد: آقای […]

دو نماینده مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی امروز(یکشنبه) با کنایه‌هایی شاعرانه به سخنان یکدیگر واکنش نشان دادند.

به گزارش واحد سیاسی خبرگزاری صبح اقتصاد جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی دقایقی با حاشیه‌هایی همراه شد.

سیدکاظم دلخوش نماینده مردم صومعه سرا در واکنش به مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود بیان کرد: آقای لاهوتی مطالبی بیان کرد که لازم می‌دانم مزاحی با وی داشته باشم چراکه چندین بار سر به سر ما گذاشته است.

وی در ادامه شعری خطاب به لاهوتی در صحن علنی مجلس خواند و گفت:

از دست تو یک ایل به تنگ آمده اند

هم آدم هم جبرئیل به تنگ آمده اند

من هیچ، ولی برادرم لاهوتی

از دست تو چرچیل هم به تنگ آمده است

در ادامه جلسه مهرداد لاهوتی بر اساس تذکر اصل ۷۵ خواستار پاسخ به کاظم دلخوش شد که علی مطهری بعنوان رئیس جلسه در پاسخ به وی گفت: من در شعر آقای دلخوش توهینی ندیدم اما اگر می‌خواهید اخطار دهید، شما هم در قالب شعر پاسخ دهید.

در ادامه میکروفون مهرداد لاهوتی برای بیان اخطارش روشن شد و گفت: دلخوش منظور بدی نداشته است و خواسته با من مزاح کند و چون گفتید من هم با شعر به وی پاسخ می دهم.

لاهوتی خطاب به دلخوش گفت: من مست و تو دیوانه، ما را که برد خانه/ صد بار تو را گفتم، کم خور دو سه پیمانه

براساس این گزارش، در ادامه جلسه مهرداد لاهوتی چندین بار به مصراع آخر تاکید کرد و به دلخوش گفت: آقای دلخوش کم خور دو سه پیمانه!