رشد حجم و ارزش معاملات آتی سکه
رشد حجم و ارزش معاملات آتی سکه

حجم و ارزش معاملات آتی سکه روز گذشته در بورس کالای ایران، به ۹ هزار و ۸۱۸ قرارداد و ارزش معاملات نیز به یک هزار و ۳۸۹ میلیارد ریال رسید. روز گذشته بهای سکه در ۵ سررسید آتی روندی مثبت را تجربه کرد. به این ترتیب سکه در قرارداد تحویل آبان ماه رشد ۰.۳۶ درصدی […]

سکه

حجم و ارزش معاملات آتی سکه روز گذشته در بورس کالای ایران، به ۹ هزار و ۸۱۸ قرارداد و ارزش معاملات نیز به یک هزار و ۳۸۹ میلیارد ریال رسید.

روز گذشته بهای سکه در ۵ سررسید آتی روندی مثبت را تجربه کرد. به این ترتیب سکه در قرارداد تحویل آبان ماه رشد ۰.۳۶ درصدی را تجربه کرد و با رقم یک میلیون و ۲۷۶ هزار تومان داد و ستد شد. در همین حال قراداد آتی سکه سررسید دی ماه نیز با رقم یک میلیون و ۳۱۶ هزار تومان دادوستد شد که ۰.۴۴ درصد رشد داشت.

از سوی دیگر سکه تحویل اسفند ماه با رقم یک میلیون و ۳۵۲ هزارتومان مورد معامله قرار گرفت که ۰.۲۹ درصد رشد داشت. همچنین قرارداد آتی سکه تحویل اردیبهشت ماه سال ۹۷ با ۰.۲۶ درصد رشد با رقم یک میلیون و ۳۹۳ هزارتومان داد و ستد شد.

در آخر سکه در سررسید تیر ماه سال ۹۷ با ۰.۴۵ درصد رشد با رقم یک میلیون و ۴۳۴ هزارتومان داد و ستد شد.

در این میان روز گذشته قیمت طلا در بازارهای جهانی تحت تاثیر افزایش ارزش دلار و همچنین صعود شاخص سهام در بازارهای آسیا به روند کاهش قیمت خود ادامه داد و به پایین ترین سطح ارزش در ۷ هفته گذشته رسید.

اونس طلا در ابتدای معاملات با کاهش به ۱۲۶۷.۷۶ دلار کمترین قیمت از میانه آگوست را ثبت کرد. همچنین طلا در بازار نیویورک برای تحویل فوری در دسامبر با ۰.۳ درصد کاهش به قیمت ۱۲۷۲ دلار در هر اونس داد و ستد شد.