حضور ۴۰ دستگاه دولتی در الکامپ ۲۰۱۹
حضور ۴۰ دستگاه دولتی در الکامپ ۲۰۱۹
رئیس سازمان فناوری اطلاعات از حضور ۴۰ دستگاه دولتی در نمایشگاه الکامپ امسال خبر داد و گفت: مسیریابهای ایرانی و استارت‌آپهای حمل و نقل در قالب تاکسی و دوچرخه در این نمایشگاه فعال هستند.

به گزارش واحد علم و فناوری خبرگزاری صبح اقتصاد  امیر ناظمی امروز شنبه در نشست خبری برگزاری نمایشگاه الکامپ ۲۰۱۹ در سازمان فناوری اطلاعات ایران، با بیان اینکه این نمایشگاه از ۲۷ تا ۳۱ تیرماه امسال در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می‌شود، از حضور ۴۰ دستگاه دولتی در سالن دولت الکترونیک نمایشگاه الکامپ خبر داد و گفت: ۱۰ دستگاهی که در آخرین ارزیابی دولت الکترونیک، حائز بالاترین رتبه شده‌اند در غرفه مستقل در این نمایشگاه آخرین خدمات خود را عرضه می‌کنند.

وی با بیان اینکه حضور سازمانهای دولتی در نمایشگاه الکامپ تهران خدمات محور خواهد بود، افزود: این نمایشگاه با شعار «آینده بهتر با رویکرد خدمات شهروند محور» برگزار می‌شود و چاپ هرگونه بروشور کاغذی در سالن دولت الکترونیک به دلیل صرفه جویی در مصرف کاغذ و نیز تاکید بر شعار دولت الکترونیک، ممنوع اعلام شده است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران از رشد ۲۰ درصدی شرکت کنندگان در نمایشگاه الکامپ نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: این موضوع به دلیل رونق حوزه فناوری اطلاعات و نیز استقبال شرکتهای این بخش برای حضور در بزرگترین رویداد فناوری اطلاعات کشور ناشی می‌شود.

ناظمی با بیان اینکه حضور کشورهای خارجی در این نمایشگاه در قالب هیئت تجاری و شرکتها و نمایندگی‌ها و نیز مهمانان بخش دولتی از کشورهای همسایه مسجل شده است، افزود: در الکامپ امسال شاهد حضور پررنگ کسب و کارهای نوپا در بخش‌های مختلف الکام استارز، نیواستارز، توان تک و پاویون «شتاب» هستیم. به این معنی که علاوه بر حضور شرکتهای استارت‌آپی در سالن الکام استارز، ۱۰ گروه دانش آموزی نیز در قالب «نیواستارز» ایده‌های خود را مطرح می‌کنند.

معاون وزیر ارتباطات گفت: استارت‌آپ‌های دانش آموزی به دنبال طرح ویژه آموزش کدنویسی و کارآفرینی در مدارس انتخاب شده‌اند. به این ترتیب این تیم ها می توانند در الکامپ در میزهای مشخصی که به آنها تعلق می گیرد، محصولات و ایده های خود را در کنار شرکتهای بزرگ کسب و کار ارائه دهند.

وی افزود: در همین حال در بخش «توان تک» نیز استارت‌آپ‌های حوزه معلولان و توان یابان حضور خواهند داشت و در بخش «شتاب» نیز شرکتهای دانش بنیان به همراه شتابدهنده های استارت‌آپی، جدیدترین اقدامات خود را ارائه می‌دهند.

معاون وزیر ارتباطات گفت: حضور شرکتهای دانش بنیان و شتابدهنده ها در نمایشگاه الکامپ امسال با ۷۰ درصد تخفیف از سوی صندوق نوآوری شکوفایی مورد حمایت قرار می‌گیرد.

وی از ایجاد سالن مربوط به صندوق‌های فروشگاهی برای نخستین بار در این نمایشگاه خبر داد و گفت: مطابق با قانون مجلس شورای اسلامی و در پی شفافیت در امور مالیات خدمات، صندوق‌های فروشگاهی به سامانه سازمان امور مالیاتی متصل می‌شوند و با این وجود شاهد شفافیت در دریافت مالیات بر ارزش افزوده فروشگاه‌ها از مردم خواهیم بود. با توجه به اهمیت این موضوع، سالن صندوق‌های فروشگاهی را در این نمایشگاه راه اندازی کردیم.

ناظمی با اشاره به خدمات جانبی نمایشگاه الکامپ گفت: در این نمایشگاه استارت آپهای حوزه حمل و نقل و نیز دوچرخه آنلاین حضور پررنگی دارند و امکان حمل و نقل بازدیدکنندگان از نمایشگاه را فراهم می‌کنند. در کنار آن استارت‌آپ‌های تولید محتوا نیز امکان ارائه آنلاین رویدادهای نمایشگاه را به صورت استریم فراهم می‌کنند.

  • منبع خبر : مهر