حماس: اجازه نمی‌دهیم اسرائیل با خون فلسطینی‌ها رقابت انتخاباتی کند
حماس: اجازه نمی‌دهیم اسرائیل با خون فلسطینی‌ها رقابت انتخاباتی کند

عضو دفتر سیاسی جنبش حماس تاکید کرد که این جنبش به اشغالگران اجازه نخواهد داد که از خون ملت فلسطین و محاصره غزه به عنوان هیزم رقابت‌های انتخاباتی داخلی خود استفاده کند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه‌های فلسطینی، خلیل الحیه عضو دفتر سیاسی جنبش حماس در سخنانی تصریح کرد: راهپیمایی بازگشت ادامه […]

عضو دفتر سیاسی جنبش حماس تاکید کرد که این جنبش به اشغالگران اجازه نخواهد داد که از خون ملت فلسطین و محاصره غزه به عنوان هیزم رقابت‌های انتخاباتی داخلی خود استفاده کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه‌های فلسطینی، خلیل الحیه عضو دفتر سیاسی جنبش حماس در سخنانی تصریح کرد: راهپیمایی بازگشت ادامه خواهد کرد و از آن پاسداری خواهیم کرد و می دانیم که چطور اشغالگران را به تفاهم هایی که راهپیمایی بازگشت به همراه داشته است، وادار کنیم.

وی تاکید کرد: اشغالگران چاره‌ای به جز پایبندی داوطلبانه یا اجباری به تفاهم‌ها ندارند. غزه لقمه آسانی برای اشغالگران و اعوان و انصارش نخواهد بود.

الحیه گفت: ما به مقاومت و راهپیمایی خود ثابت قدم ادامه خواهیم داد و غزه نماد پایداری و استقامت است.

وی طرح سازش آمریکایی موسوم به معامله قرن را طرحی علیه کل کشورهای عربی و اسلامی توصیف کرد و گفت: وقتی صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها دیدند که فلسطینی‌ها دژ بلندی در برابر معامله قرن هستند، شروع به تلاش برای عادی سازی روابط با کشورهای عربی و اسلامی کردند.

الحیه افزود: برخی از طریق عادی سازی روابط با اشغالگران در تلاش برای تحکیم تاج و تخت خود به زیان فلسطین و الاقصی هستند.

وی همچنین اقدام تشکیلات خودگردان فلسطین در قطع حقوق کارمندان و محاصره و اعمال تحریم علیه نوار غزه را در راستای ضرب زدن به پایداری ملت فلسطین توصیف کرد.

الحیه همچنین تعرض رژیم اسرائیل به اسیران فلسطینی را در راستای تلاش اشغالگران برای فشار به اسیران برای خدمت به نقشه های خود خواند.

وی تاکید کرد: حماس به اشغالگران اجازه نخواهد داد که از خون ملت فلسطین و محاصره غزه به عنوان هیزم رقابت های انتخاباتی داخلی خود استفاده کند.

یگان های سرکوب اداره زندان‌های رژیم اسرائیل روز بستم ماه ژانویه جاری به اسیران فلسطینی در بازداشتگاه عوفر با گلوله‌های پلاستیکی، گاز اشک آور، باتوم و سگ‌های پلیس حمله کردند که در جریان آن بیش از ۱۵۰ نفر از اسیران زخمی شدند.