اگر پشتیبانی ایران نبود داعش سوریه و عراق را خورده بود
اگر پشتیبانی ایران نبود داعش سوریه و عراق را خورده بود

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمنان کلافه هستند که این انقلاب چگونه با این قدرت ادامه یافته است. آیت‌الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری در سخنانی در ضیافت شام مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بهترین کسانی که می‌توانیم با  آنان کار کنیم نسل نو هستند، اظهار داشت: وظیفه ما به عنوان یک طلبه […]

جنتی

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمنان کلافه هستند که این انقلاب چگونه با این قدرت ادامه یافته است.

آیت‌الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری در سخنانی در ضیافت شام مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بهترین کسانی که می‌توانیم با  آنان کار کنیم نسل نو هستند، اظهار داشت: وظیفه ما به عنوان یک طلبه این است که به داد این نسل برسیم و راهی برای ارتباط با دانش‌آموزان پیدا کنیم و هر کس از ما که می‌تواند این کار را انجام دهد باید آن را عملی کند.

وی افزود: باید با معلمین ارتباط داشته باشیم و  آنها را مورد توجه قرار دهیم و از لحاظ دینی و سیاسی آگاه سازیم تا بدانند که وضعیت سیاسی ما چگونه است، دشمن در چه وضعی است، ما در چه وضعی هستیم و نیز باید بدانند که رهبری چگونه در برابر دشمنان ایستاده است و متوجه باشند که اگر ایشان در برابر دشمن نمی‌ایستاد چه وضعیتی داشتیم و اگر این ایستادگی ادامه پیدا نکند، چه آینده‌ای در انتظار ماست.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه نوجوانان باید بدانند که نظام جمهوری اسلامی چه کرده است و انقلاب چه قدرتی دارد، افزود: همه به جان ما افتاده‌اند اما ما با هدایت رهبری و پشتیبانی مردم انقلابی این نظام را برقرار نگاه داشته‌ایم به صورتی که دشمنان کلافه هستند که این انقلاب چگونه با این قدرت ادامه یافته است.

آیت‌الله جنتی با بیان اینکه اگر پشتیبانی ایران وجود نداشت، داعش در سوریه و عراق شکست نمی‌خورد، اظهار داشت: اگر پشتیبانی ایران نبود داعش سوریه و عراق را خورده بود و در آن دولت اسلامی عراق و شام را به‌وجود آورده بود.

وی با تأکید بر اینکه ما باید فریضه امر به معروف و نهی از منکر را زنده کنیم، گفت: افکار نوجوانان ما آمادگی این را دارد که اگر مورد هدایت ما قرار نگیرد توسط دیگران هدایت شود پس ما باید افکار آنان را هدایت کنیم و در برابر کسانی که سخنانی غیر از آن می‌گویند و در مدارس به دانش‌آموزان تعلیم می‌دهند، بایستیم و برخورد کنیم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری افزود:اگر معلمی، سخنان ضداسلام، ضدانقلاب و ضدولایت‌فقیه می‌گوید باید به مقامات بالاتر اطلاع دهیم یا خودمان با او برخورد بکنیم.

آیت‌الله جنتی با تأکید بر اینکه لازم است ارتباط‌مان را با سپاه و بسیج بیشتر کنیم، تصریح کرد: عده‌ای پیدا شده‌اند که با ولایت‌فقیه مشکل دارند و برای این مسئله به سپاه حمله می‌کنند، شما دیدید که در انتخابات اخیر چه حرف‌هایی علیه سپاه زده شد و به سپاهی‌ها لقب تفنگدار دادند در حالی که من همان زمان نامه‌ای نوشتم و گفتم مگر تفنگدار بودن بد است؟ امام علی (ع) و شهدای کربلا نیز به نوعی تفنگدار بوده‌اند. آنها نیز همیشه شمشیر به دست داشتند و آماده جهاد بودند. پس ما باید کاری کنیم که افرادی که چنین حرف‌هایی می‌زنند بدانند افراد متدین جامعه اگر طرفدار ولی‌فقیه هستند طرفدار چشم‌ها و بازوان ولی‌فقیه هم خواهند بود.

پس از سخنان آیت‌الله جنتی برخی از اعضا به مدت پنج دقیقه دیدگاه‌ها، نظرات و مطالبات خود را مطرح کردند.

حجتالاسلام و المسلمین معلمی نماینده مردم استان مازندران در سخنانی بر پیگیری مطالبات خبرگان از مسئولین اجرایی از سوی هیئت‌رئیسه تأکید کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین دیرباز نماینده مردم استان آذربایجان غربی نیز بر حضور مستمر اعضای خبرگان در حوزه‌های انتخابیه تأکید و خواستار همکاری مسئولین استانی با نمایندگان جهت تسهیل برقراری ارتباط نمایندگان مجلس خبرگان با وکلای خود در راستای انجام وظایف نمایندگی و معرفی جایگاه خبرگان شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبداللهی با اشاره به برخی معضلات فرهنگی از جمله موضوع حجاب و عفاف از ولنگاری در این عرصه انتقاد و از مسئولین خواست قانون حجاب و عفاف در ادارات و نهادها به صورت جدی پیگیری و با کارمندان خاطی برخورد متناسب را صورت دهند.

وی بر اهمیت فضای مجازی طبق تأکیدات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و کنترل آسیب‌ها و تهدیدات این حوزه تأکید کرد.

آیت‌الله فاضل‌گلپایگانی نیز در سخنانی بر رعایت حجاب و عفاف در جامعه، به‌ویژه الزام دستگاه‌ها و نهادهای دولتی در توجه به این امر در هنگام استخدام کارکنان و استمرار آن در طول دوره خدمت آنان تأکید کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین تلخابی با اشاره به جایگاه حقوقی نهاد مجلس خبرگان رهبری از هیئت‌رئیسه این مجلس خواست با سازوکار مناسب مطالبات و انتقادات نمایندگان مجلس خبرگان را با دولتمردان و مسئولان اجرایی مطرح و روند تحقق خواسته‌های کلان و بحق اعضای این مجلس را پیگیری نمایند.

آیت‌الله وافی پیرامون مشکلات فرهنگی و دغدغه‌های مقام معظم رهبری در این زمینه سخن گفت و تأکید کرد خبرگان رهبری به عنوان تقویت رهبری نظام به مسائل فرهنگی ورود جدی کرده و با توجه به رسالت روحانیت و از جایگاه نمایندگی مردم در مجلس خبرگان، رفع و دفع معضلات فرهنگی را از وظایف حیاتی خویش تلقی نمایند.

حجت‌الاسلام و المسلمین سعیدی و حجت‌الاسلام و المسلمین فرحانی بر پاسخگویی درخور و شایسته نهادهای مورد سؤال و مطالبه خبرگان تأکید کردند و خواستار ارائه پاسخ‌های صریح و شفاف و پرهیز از توجیه برخی کاستی‌ها و کم‌کاری‌ها شدند.

آیت‌الله سلیمانی با اشاره به آغاز ماه محرم و ایام عزاداری اباعبدالله‌الحسین(ع) از بدعت‌ها و ترویج خرافات توسط برخی مبلغان و مداحان کم‌سواد و حرمت‌شکنی این عده، انتقاد و خواست نهادهای ذیربط نسبت به اصلاح اینگونه انحرافات اقدام مناسب داشته باشند.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسینی‌شاهرودی نماینده مردم کردستان با تأکید بر جایگاه مجلس خبرگان رهبری خواستار پیگیری و بررسی راهکارهای تحقق مطالبه‌گری این مجلس مطابق رهنمودهای رهبر معظم انقلاب خطاب به مجلس خبرگان از قوای سه‌گانه و نهادهای دیگر شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین عباس کعبی نیز در سخنانی به سازوکار تحقق مجلس خبرگان مطالبه‌گر پرداخت.

آیت‌الله حسینی‌بوشهری خواستار دعوت از مسئولان جهت شرکت در برخی جلسات کمیسیون‌ها برای مواجه حضوری و پاسخگویی به مطالبات خبرگان در راستای پیگیری مشکلات و دغدغه‌های مردم شد.