تصمیم ترامپ مبتنی بر لغو برنامه حمایت از کودکان مهاجر اقدامی ظالمانه است
تصمیم ترامپ مبتنی بر لغو برنامه حمایت از کودکان مهاجر اقدامی ظالمانه است

باراک اوباما تصمیم ترامپ مبنی بر لغو برنامه حمایت قانونی از کودکان مهاجر را که به طور غیرقانونی به آمریکا وارد شده‌اند و معروف به قانون داکاست را اقدامی “ظالمانه و بر خلاف روحیه آمریکا خواند. به نقل از خبرگزار رویترز، بعد از اعلام این تصمیم، باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا از آن انتقاد […]

اوباما

باراک اوباما تصمیم ترامپ مبنی بر لغو برنامه حمایت قانونی از کودکان مهاجر را که به طور غیرقانونی به آمریکا وارد شده‌اند و معروف به قانون داکاست را اقدامی “ظالمانه و بر خلاف روحیه آمریکا خواند.

به نقل از خبرگزار رویترز، بعد از اعلام این تصمیم، باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا از آن انتقاد کرد.

اوباما در توییتر خود نوشت: هدف گرفتن این افراد جوان غلط است چون آنها مرتکب کار غلطی نشده‌اند.

او افزود: در نهایت مساله انسانیت است. سوال این است که آیا ما مردمی هستیم که جوانان سختکوش را از آمریکا بیرون می‌اندازیم یا این که با آنها همان رفتاری را داریم که می‌خواهیم با بچه‌های خودمان بشود.

اوباما نوشت: حالا که کاخ سفید مسؤولیت خود در قبال این جوانان را به کنگره محول کرده، به عهده اعضای کنگره است از این جوانان و آینده ما محافظت کنند.

وی بهانه ترامپ را که این گام مساله‌ای قانونی است رد کرد و آن را اساسا مساله‌ای اخلاقی دانست.

نانسی پلوسی، رهبر اقلیت دموکرات مجلس نمایندگان هم با محکوم کردن تصمیم دولت ترامپ از جمهوری خواهان خواست برای محافظت از کسانی که داکا شامل حال آنها می‌شده با دموکرات‌ها همکاری کنند.