حملات آمریکا به ادلب بدون اطلاع ترکیه و روسیه انجام گرفت
حملات آمریکا به ادلب بدون اطلاع ترکیه و روسیه انجام گرفت
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، حملات هوایی ارتش آمریکا به منطقه کاهش تنش در ادلب بدون در جریان قرار دادن طرفین روسیه و ترکیه، روند آتش‌بس در این منطقه را به خطر انداخته است.

به گزارش واحد بین الملل خبرگزاری صبح اقتصاد به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، مرکز آشتی روسیه در سوریه امروز (یکشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد، ضمن نقض همه توافق‌نامه‌های گذشته، آمریکا منطقه کاهش تنش در ادلب را بدون اطلاع دادن به طرف روسی و ترکی درباره اقدامات برنامه‌ریزی خود برای این منطقه، مورد حمله قرار داده است.

در این بیانیه آمده است، این حمله که بعد از ظهر روز شنبه منطقه میان دو شهرک معره مصرین و کفریا را در شمال ادلب هدف قرار داد، ویرانی‌ها و تعداد زیادی قربانی برجای گذاشت.

مرکز آشتی در این بیانیه تاکید کرد، حمله آمریکا آتش‌بس را در این منطقه به خطر انداخته و در برخی از محورها آن را ناکام گذاشته است.

مرکز آشتی اظهار کرد: طی روز گذشته نیروهای دولت سوریه به تعهدات‌شان پایبند هستند و تمام پروازهای نظامی نیروی هوایی روسیه و سوریه به طور کامل متوقف شدند.

وی افزود: چنین اقدامات آمریکا در پی اتهامات واشنگتن علیه روسیه و سوریه در زمینه استفاده بی‌هدف از هواپیماها در منطقه کاهش تنش در ادلب حیرت‌انگیز است.

براساس این بیانیه، به رغم حمله آمریکا نیروهای سوری در حال حاضر به آتش‌بس پایبند هستند.

طبق این بیانیه، نیروهای دولت سوریه روز شنبه ضمن عمل به همه تعهدات خود درباره آتش‌بس در ادلب، آن را اجرایی کرد و جنگنده‌های سوریه و روسیه نیز همه پروازهای خود را بر فراز این منطقه متوقف کردند.

پیشتر ارتش آمریکا اعلام کرده بود، حملاتی را در ادلب اجرایی و فرماندهان تشکیلات القاعده در سوریه و مسؤولان حملاتی که شهروندان آمریکایی، شرکای این کشور و غیرنظامیان را تهدید می‌کند، هدف قرار داد که در جریان آن ده‌ها تن از تروریست‌ها از جمله فرماندهان آنها کشته شدند.

طبق منابع داخلی سوریه، در این حمله دست کم حدود ۴۵ نیروی مسلح کشته و ۲۳ تن دیگر زخمی شدند.

  • منبع خبر : ایسنا