حمله اینستاگرامی ایرانی‌ها به سرمربی جهانبخش
حمله اینستاگرامی ایرانی‌ها به سرمربی جهانبخش

بعد از اینکه علیرضا جهانبخش بزرگ‌ترین و گران قیمت‌ترین نقل و انتقال فوتبالی ایران را با باشگاه برایتون انگلیس امضاء کرد، انتظار می‌رفت از همین شروع فصل جزو نفرات اصلی تیمش قرار بگیرد و به ویژه در هفته دوم که به مصاف منچستر یونایتد می‌روند، حداقل به‌عنوان بازیکن تعویضی بازی کند. جهانبخش ۱۶ روز قبل […]

بعد از اینکه علیرضا جهانبخش بزرگ‌ترین و گران قیمت‌ترین نقل و انتقال فوتبالی ایران را با باشگاه برایتون انگلیس امضاء کرد، انتظار می‌رفت از همین شروع فصل جزو نفرات اصلی تیمش قرار بگیرد و به ویژه در هفته دوم که به مصاف منچستر یونایتد می‌روند، حداقل به‌عنوان بازیکن تعویضی بازی کند.

جهانبخش ۱۶ روز قبل از نخستین بازی فصل برایتون در لیگ جزیره به تمرینات تیم جدیدش اضافه شد و در دو مسابقه دوستانه پیش فصل یک نیمه مقابل نیس فرانسه و ۲۰ دقیقه برابر نانت به میدان رفت ولی عدم حضور او در تمرینات پیش فصل و (احتمالا) ناهماهنگی با سایر بازیکنان موجب شد تا گران قیمت‌ترین بازیکن باشگاه برایتون با تصمیم کریس هاتن، سرمربی این تیم در شروع فصل نیمکت‌نشین شود.

در هفته اول لیگ برتر انگلیس برایتون مهمان واتفورد بود و با ۲ گل شکست خورد که این ستاره ملی پوش ایرانی از دقیقه ۷۱ به‌عنوان سومین تعویضی تیمش وارد زمین شد و با وجود نفوذهای خطرناک و پاس‌های خوبی که داشت ولی نتوانست روی دروازه حریف خطرساز ظاهر شود و عملکردی که فصل گذشته در آلکمار داشت را ارائه دهد.

برایتون شب گذشته در هفته دوم لیگ جزیره میزبان منچستر یونایتد بود که با توجه به شکست هفته اول و تمریناتی که مهاجم ایرانی داشت، انتظار می‌رفت بعد از یک بازی نیمکت‌نشینی علیرضا جهانبخش و حضور به‌عنوان بازیکن تعویضی مقابل واتفورد در نخستین مسابقه فصل،  او برای اولین بار برابر شیاطین سرخ جزو ترکیب اصلی قرار بگیرد ولی باز هم این اتفاق رخ نداد.

برایتون روز گذشته دست به کار بزرگی زد و منچستر یونایتد را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست داد که با وجود سه تعویضی، علیرضا جهانبخش فرصت حضور برابر یکی از تیم‌های بزرگ لیگ برتر انگلیس را پیدا نکرد و همین اتفاق موجب ناراحتی بسیاری از فوتبال دوستان ایرانی شد.

با توجه به پیروزی برایتون، نمی‌توان راجع به عملکرد فنی این تیم مقابل منچستر یونایتد انتقاد زیادی وارد کرد ولی با این وجود، هواداران ایرانی علیرضا جهانبخش که برای بازی کردن او برابر شیاطین سرخ از مدت‌ها قبل لحظه شماری می‌کردند، از تصمیم سرمربی برایتون ناراحت شدند و در فضای مجازی به او حمله‌ور شدند.

طی ۲۴ ساعت اخیر، تعداد بی‌شماری از افرادی که می‌توان آنها را به زامبی‌های اینستاگرامی تشبیه کرد، به صفحه باشگاه برایتون انگلیس هجوم بردند و به کریس هاتن، سرمربی این تیم فحاشی زیادی کردند که پیام‌های آنها در ۱۶ پست آخر صفحه اینستاگرام باشگاه برایتون دیده می‌شود.

البته تعدادی از هواداران فوتبال ایران هم به فحاشی‌های دیگر ایرانیان علیه سرمربی برایتون واکنش نشان دادند و ضمن موضع‌گیری، با انتشار پیام‌های فارسی و انگلیسی در بخش نظرات، از مسؤولان باشگاه برایتون عذرخواهی کردند ولی بیشتر از اینگونه پیام‌ها، الفاظ رکیک در پست‌های این صفحه به چشم می‌خورد.

برایتون شنبه شب هفته آینده در سومین مسابقه فصل لیگ برتر انگلیس در ورزشگاه آنفیلد مهمان لیورپول است و بعید نیست علیرضا جهانبخش با رسیدن به مرز آمادگی و هماهنگی با بازیکنان در ترکیب قرار بگیرد؛ چراکه او گران قیمت‌ترین بازیکن باشگاه‌اش محسوب می‌شود و نمی‌توان احتمال داد که او مثل دو هفته قبل نیمکت‌نشین آنتونی نوکارت فرانسوی در ادامه فصل باشد.

بدون تردید به وجود آوردن چنین شرایطی نمی‌تواند خوشایند ستاره ایرانی باشد و مطمئنا علیرضا جهانبخش نیز به داشتن چنین طرفدارهایی علاقه‌مند نیست؛ هوادارانی که ممکن است نگاه تماشاگران و حتی مسؤولان باشگاه انگلیسی را به این فوتبالیست خوش اخلاق تغییر دهند.