حمله به پالایشگاه آرامکو در ریاض توسط یمنی ها
حمله به پالایشگاه آرامکو در ریاض توسط یمنی ها

حوثی‌های یمن پالایشگاه شرکت آرامکو در ریاض را با استفاده از یک پهپاد، هدف حمله قرار دادند. اما این شرکت نفتی اعلام کرد آتش‌سوزی جزئی در این پالایشگاه به دلیل یک حادثه عملیاتی بوده است. به نقل از رویترز، پیام توییتی با این مضمون که “پهپاد ما پالایشگاه شرکت آرامکو در ریاض را هدف قرار […]

حوثی‌های یمن پالایشگاه شرکت آرامکو در ریاض را با استفاده از یک پهپاد، هدف حمله قرار دادند. اما این شرکت نفتی اعلام کرد آتش‌سوزی جزئی در این پالایشگاه به دلیل یک حادثه عملیاتی بوده است.

به نقل از رویترز، پیام توییتی با این مضمون که “پهپاد ما پالایشگاه شرکت آرامکو در ریاض را هدف قرار داده است” در حساب توییتری کانال تلویزیونی تحت اداره حوثی ها ارسال شد. در این پیام به نقل از سخنگوی نیروهای حوثی نوشته شد: عملیاتی که با این پهپاد انجام گرفت، آغاز مرحله جدیدی از مقابله با تهاجم سعودی‌هاست.

آرامکو پیش از انتشار این پیام، اعلام کرده بود گروه‌های مهار آتش و نیروهای دفاعی غیرنظامی عربستان یک آتش‌سوزی جزئی که اوایل بعدازظهر در پالایشگاه این شرکت در ریاض روی داد را اطفاء کرده‌اند و آتش‌سوزی، فعالیت‌های این پالایشگاه را مختل نکرد و هیچ مصدومی نداشت.

آرامکو همچنین در حساب توییتری رسمی خود اعلام کرد آتش‌سوزی به دلیل یک حادثه عملیاتی بوده است.