حمله موشکی و پهپادی نیروهای مسلح یمن به اهداف نظامی در عربستان
حمله موشکی و پهپادی نیروهای مسلح یمن به اهداف نظامی در عربستان
نیروهای مسلح یمن اهداف نظامی ائتلاف متجاوز سعودی را در جنوب و غرب عربستان هدف حمله موشکی و پهپادی خود قرار دادند.

به گزارش واحد بین الملل خبرگزاری صبح اقتصاد منابع محلی در یمن اعلام کردند که نیروهای مسلح و کمیته‌های مردمی یمن علیه اهداف نظامی ائتلاف متجاوز سعودی واقع در شهر جده و عمق خاک عربستان دست به عملیات موشکی و پهپادی زدند.” حمله موشکی و پهپادی نیروهای مسلح یمن به اهداف نظامی در عربستان

خبرنگار شبکه العالم نیز گزارش داد که بعد از عملیات یمنی‌ها علیه اهداف نظامی در شهر جده، تمام پروازها در فرودگاه این شهر و همچنین فرودگاه شهر «جازان» به حالت تعلیق درآمد و آسمان این مناطق خالی از هواپیما شد.

برخی منابع نیز می‌گویند که بخش نظامی فرودگاه جده هدف حمله موشکی یمنی‌ها قرار گرفته و تصاویر هوایی نشان می‌دهد هواپیماهایی که قصد فرود در فرودگاه جده را داشتند، در حال پرسه زدن در آسمان بودند.

هنوز جزئیات بیشتری از این عملیات در دست نیست.

گفتنی است، با ادامه یافتن سلسله حملات تجاوزکارانه جنگنده‌های سعودی به نقاط مختلف یمن به ویژه شهر «مأرب» و تلاش آنها برای ممانعت از پیشروی نیروهای مقاومت در این شهر، «محمد ناصر العاطفی» وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن تأکید کرد که چنانچه ائتلاف سعودی بخواهد به حماقت خود در تجاوز علیه یمن ادامه دهد، راهبرد موسوم به «درد بزرگ» به اجرا گذاشته می‌شود.

به نقل از المسیره، «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن جدیدترین مواضع خود در خصوص مسأله مبادله اسرای یمنی با اسرای ائتلاف سعودی را اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: ما خواستار اجرای مبادله فراگیر اسرا پیش از فرا رسیدن ماه مبارک رمضان هستیم. پیشتر نیز بارها و در مناسبت‌های مختلف بر لزوم تحقق این مهم تأکید کرده بودیم.

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن همچنین عنوان کرد: متجاوزان سعودی، آمریکایی، انگلیسی عامل اصلی و اساسی در مسیر تحقق مبادله اسرا هستند. آنها پرونده مبادله اسرا را با تأخیر مواجه ساخته‌اند.

محمد علی الحوثی در ادامه یادآور شد: ما اعتقاد داریم که پرونده مبادله اسرا یک پرونده انسانی است که نباید تحت تأثیر مسائل دیگر قرار گیرد. الحوثی پیشتر نیز گفته بود که دولت مستعفی یمن تنها خواستار آزادی چهره‌های سرشناس خود هستند و سرنوشت دیگر اسرا، برایشان اهمیتی ندارد.

در همین ارتباط، وی گفته بود: سوالی که وجود دارد، این است که چرا مزدوران سعودی از مبادله کامل اسرا خودداری می‌کنند؟ این در حالی است که ما از مبادله همه اسرا استقبال کرده و از همه جریان‌ها و طرف‌های درگیر خواستیم که مبادله اسرا به صورت کلی و فراگیر صورت بگیرد تا همه اسرا آزاد شوند.

این مقام یمنی همچنین یادآور شد: ما به تمامی اسرا از منظر انسانی نگاه می‌کنیم و معتقدیم که آنها باید به آغوش خانواده‌هایشان بازگردند. وی افزود: ما در مذاکرات خواستار آزادی فلسطینی‌های زندانی در عربستان سعودی شدیم و هنگام مذاکره درباره اسرای سعودی و دیگر کشورهای عضو ائتلاف متجاوز، حتی خواستار بازپس‌گیری جسد جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی شدیم.

  • منبع خبر : مهر