چهارشنبه, ۲۴ مهر , ۱۳۹۸ Wednesday, 16 October , 2019
  • واگذاری مسئولیت قیمت گذاری بلیت ۲۴ مهر ۱۳۹۸

    واگذاری مسئولیت قیمت گذاری بلیت

    مدیرعامل شرکت راه آهن در نامه‌ای خطاب به دبیر ستاد تنظیم بازار خواستار واگذاری مسئولیت قیمت گذاری بلیت قطار در ایام پُرتقاضا به هیئت‌مدیره شرکت راه‌آهن و تأیید وزیر راه و شهرسازی شد.

بازگشت زوار شروع شد ۲۰ مهر ۱۳۹۸

بازگشت زوار شروع شد

مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: کشور عراق در مرزهای شلمچه و چزابه برای اعزام زوار به نجف مشکل کمبود ناوگان داشت که با همکاری یکی از شرکت‌های اتوبوسرانی، اتوبوس برای جابه‌جایی زوار به عراق اعزام شد.

جزئیات پروازهای اربعین ۱۷ مهر ۱۳۹۸
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد

جزئیات پروازهای اربعین

یازده شهر تاکنون برای انجام پروازهای اربعین مجوز دریافت کردند که شامل تهران، کرمان، ساری، یزد، مشهد، ایلام، کرمانشاه، تبریز، کیش، اصفهان و شیراز است و زائران را به نجف و بغداد می‌برند اما در این میان برخی سایت‌های اینترنتی اقدام به فروش اینترنتی بلیت پروازهای اربعین با قیمت‌های بالا می‌کنند که به گفته سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تخلف محسوب می‌شود.

محدودسازی بیشتر یا حذف کارت سوخت جایگاه‌ها ۱۷ مهر ۱۳۹۸

محدودسازی بیشتر یا حذف کارت سوخت جایگاه‌ها

باید دید کاهش ظرفیت سوخت‌گیری با کارت جایگاه‌ها در هر نوبت به ۲۰ لیتر، چقدر روی افزایش استفاده از کارت سوخت شخصی تأثیر دارد؟

سقف سوخت‌گیری با کارت بنزین ۱۶ مهر ۱۳۹۸

سقف سوخت‌گیری با کارت بنزین

سقف هر بار سوخت گیری با کارت جایگاه داران در پمپ بنزین‌ها به ۲۰ لیتر کاهش یافت.

بررسی سهمیه بندی سوخت ۱۵ مهر ۱۳۹۸

بررسی سهمیه بندی سوخت

در بحث سهمیه بندی سوخت تصمیمی گرفته نشده اما یکی از راه ها این است که سهمیه ی سوخت با همین نرخ باقی بماند ولی تصمیم قطعی نیست.

خدمت اتوبوس‌های اربعین به زائران ۱۵ مهر ۱۳۹۸

خدمت اتوبوس‌های اربعین به زائران

با وجود افزایش ۵۰ درصدی تعداد زائران ایرانی اربعین امسال نسبت به سال گذشته به نظر می‌رسد تعداد ناوگان جاده ای (اتوبوس) بیشتر نشده است. البته معاون سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای معتقد است اتخاذ سیاست‌هایی مانند اعمال ممنوعیت فعالیت اتوبوس‌های دربستی در خاک عراق، راه‌اندازی پایانه‌های معین در مرز مهران و امثال آن سبب می‌شود که ظرفیت کمی و عملکردی این ناوگان تا بیش از ۵۰ درصد افزایش یابد.

از ریل ملی استفاده خواهیم کرد ۱۵ مهر ۱۳۹۸

از ریل ملی استفاده خواهیم کرد

معاون ساخت و توسعه راه آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور جزئیات تخصیص ۳۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی به خط آهن چابهار-زاهدان را تشریح کرد.

نرخ‌ بلیط پروازهای اربعین ۱۴ مهر ۱۳۹۸

نرخ‌ بلیط پروازهای اربعین

مدیرکل نظارت بر خدمات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با اعلام نرخ‌های بلیط پروازهای اربعین، تصریح کرد که بر فروش بلیط سفر به عتبات عالیات نظارت می‌شود.

انبارهای بندر امام پر شد ۱۴ مهر ۱۳۹۸

انبارهای بندر امام پر شد

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی از پر شدن انبارهای بندر امام خمینی (ره) از کالاهای اساسی خبر داد و گفت: بر خلاف ادعای برخی رسانه‌های خارجی هیچ مشکلی در نقل و انتقال ارز نداریم و صف بستن کشتی‌های منتظر تخلیه و بارگیری در بنادری مانند بندر امام خمینی ارتباطی به تبادلات مالی ندارد.

ورود اپلیکیشن‌ها به حمل‌ونقل جاده‌ای ۱۳ مهر ۱۳۹۸

ورود اپلیکیشن‌ها به حمل‌ونقل جاده‌ای

اگرچه سازمان راهداری در سال۹۶ از ورود غیر قانونی اپلیکیشن های حمل مسافران درون شهری به حوزه برون شهری به دادستانی شکایت کرده بود، این اپلیکیشن‌ها این بار با شکلی جدید به عرصه ورود کرده اند.