خراسان رضوی همچنان بدون استاندار؛ تعلل دولت و بی‌تفاوتی مجمع نمایندگان
خراسان رضوی همچنان بدون استاندار؛ تعلل دولت و بی‌تفاوتی مجمع نمایندگان

گویا دولت تمایلی به انتخاب استاندار خراسان‌رضوی ندارد و نمایندگان استان نیز در این میان خیلی روی این موضوع حساسیت ندارند. به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، خراسان‌رضوی در جلسه امروز هیئت دولت هم تکلیفش از نظر مشخص‌شدن نام استاندار مشخص نشد و استان همچنان بلاتکلیف است. طبق عادتی که دولت در مورد استان خراسان‌رضوی و شهر مشهد […]

گویا دولت تمایلی به انتخاب استاندار خراسان‌رضوی ندارد و نمایندگان استان نیز در این میان خیلی روی این موضوع حساسیت ندارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، خراسان‌رضوی در جلسه امروز هیئت دولت هم تکلیفش از نظر مشخص‌شدن نام استاندار مشخص نشد و استان همچنان بلاتکلیف است.

طبق عادتی که دولت در مورد استان خراسان‌رضوی و شهر مشهد دارد، همیشه این استان آخرین استانی است که دولت به سراغ آن می‌رود و استاندارش را انتخاب می‌کند و البته این مسئله آفات زیادی را همواره متوجه این استان کرده است.

مشخص نیست دلیل این همه تاخیر و تعلل در انتخاب استاندار خراسان رضوی چیست؛ در اینکه خراسان رضوی استانی حساس و ویژه است هیچ شک و شبهه‌ای نیست اما از قضا همین حساس بودن هم بعضا اقتضا می‌کند که تکلیف استان سریع‌تر مشخص شود نه اینکه هر بار به عنوان توجیه تعلل دولت در انتخاب استاندار، حساس بودن استان گوشزد شود.

مجمع نمایندگان خراسان رضوی نیز در این میان باید تکلیف خودش را مشخص کند؛ گویا به گفته برخی از اعضای مجمع دولت هیچ نظری از آنها در زمینه انتخاب استاندار نخواسته؛ اگر عنوان شود انتخاب استاندار حق دولت است سخن گزافی نیست اما آیا تعلل و بلاتکلیفی استان هم حق دولت است یا باید مجمع ورود داشته باشد؟

به‌نظر نمی‌رسد برخورد قاطعی از سوی اعضای مجمع نمایندگان خراسان‌رضوی با وزارت کشور و دولت صورت گرفته باشد زیرا اگر اینطور بود دولت بارها تاکنون تکلیف را مشخص کرده بود؛ نکته جالب این است که دولت از مدت‌ها قبل می‌دانسته که رشیدیان؛ استاندار سابق خراسان‌رضوی به‌دلیل قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان از استان رفتنی است اما تا به امروز که حدود یک ماه از اجرایی شدن این قانون می‌گذرد نتوانسته وضعیت استان را مشخص کند.

اداره شدن استان با سرپرست قطعا دارای معایب خاص خود است زیرا هیچ چیز سر جای خودش نیست و هیچکس نمی‌داند آیا سرپرست استاندار می‌شود و یا خیر و به همین دلیل کارها ولو اگر هم بارها گفته شود روی نظم و روال است را نباید باور کرد.