خروج آمریکا از پیمان تسلیحات هسته‌ای اقدام بسیار خطرناکی است
خروج آمریکا از پیمان تسلیحات هسته‌ای اقدام بسیار خطرناکی است

معاون وزیر خارجه روسیه به اقدام رئیس جممهور آمریکا در اعلام خروج از پیمان تسلیحات هسته ای با روسیه واکنش نشان داده و این کار را گامی بسیار خطرناک توصیف کرده است.  «سرگئی ریابکوف» وزیر امور خارجه روسیه با خطرناک خواندن اقدام آمریکا در خروج از پیمان تسلیحات هسته ای با روسیه گفت: اگر آمریکا […]

معاون وزیر خارجه روسیه به اقدام رئیس جممهور آمریکا در اعلام خروج از پیمان تسلیحات هسته ای با روسیه واکنش نشان داده و این کار را گامی بسیار خطرناک توصیف کرده است.

 «سرگئی ریابکوف» وزیر امور خارجه روسیه با خطرناک خواندن اقدام آمریکا در خروج از پیمان تسلیحات هسته ای با روسیه گفت: اگر آمریکا به خروج یکجانبه از توافقات ادامه دهد روسیه نیز مقابله به مثل کرده و دست به اقداماتی می زند که شامل تسلیحات می شود.

این اظهارات ریابکوف در واکنش به اقدام «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا برای خارج شدن از پیمان تسلیحات هسته ای (پیمان منع موشک های هسته ای میان برد) بیان شد.

ترامپ روسیه را متهم به نقض این پیمان کرده است.

پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد، در سال ۱۹۸۷، بین رونالد ریگان، رئیس‌جمهوری وقت ایالات متحده آمریکا و میخائیل گورباچف، دبیر کل حزب کمونیست شوروی، امضا و از ژوئن ۱۹۸۸ نیز اجرایی شد. هدف از این پیمان از میان بردن موشک‌های هسته‌ای و متعارف کروز و سکوهای پرتاب آن ها، با برد ۵۰۰ تا هزار، و هزار تا ۵۵۰۰ کیلومتر بود.