خزانه‎داری آمریکا: ایران به توافق جدید راضی می‌شود!
خزانه‎داری آمریکا: ایران به توافق جدید راضی می‌شود!

وزیر خزانه‎داری آمریکا مدعی است که با اجرای تحریم‎ها، ایران برای عقد توافقی بهتر از برجام، پای میز مذاکره می‏‌آید. «استیو منوچین» وزیر خزانه‌داری آمریکا در یادداشتی که در «فایننشال تایمز» منتشر شد، این ادعا را مطرح کرد که «بازگشت تحریم‌ها ایران را به عقد یک توافق هسته‌ای بهتر وادار می‌کند». وی در این یادداشت […]

وزیر خزانه‎داری آمریکا مدعی است که با اجرای تحریم‎ها، ایران برای عقد توافقی بهتر از برجام، پای میز مذاکره می‏‌آید.

«استیو منوچین» وزیر خزانه‌داری آمریکا در یادداشتی که در «فایننشال تایمز» منتشر شد، این ادعا را مطرح کرد که «بازگشت تحریم‌ها ایران را به عقد یک توافق هسته‌ای بهتر وادار می‌کند».

وی در این یادداشت گفت: در نخستین ساعات روز دوشنبه، وزارت خزانه‌داری روند بازگشت تحریم‌ها علیه ایران را تکمیل خواهد کرد- تحریم‌هایی که بخشهای انرژی، نقل و انتقال کالا و بانکداری را شامل می‌شود. آمریکا همچنین صدها مورد را مجدداً به لیست تحریم‌ها بازمی‌گرداند حال‌آنکه ۳۰۰ مورد جدید را نیز مشمول تحریم‌ها می‌کند.

منوچین مدعی شد: این اقدام مُهر پایانی است بر تساهل دولت باراک اوباما که امیدی واهی به تغییر رفتار ایران داشت.

وی در ادامه ادعاهای خود، ایران را بزرگترین حامی تروریسم خطاب کرد و مدعی شد این کشور با سوء‌استفاده از نظام مالی جهانی، به دنبال تامین هزینه امیال انقلابی خود است.

منوچین همچنین مدعی شد که به‌ این‌ ترتیب، فصل پایانی برجام که از نظر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، بدترین و یکجانبهترین معامله‌ای است که آمریکا تاکنون انجام داده، به اتمام خواهد رسید.

وی همچنین از افزودن بیش از ۷۰۰ نام جدید به لیست شرکت‌های تحت تحریم آمریکا خبر داد.

منوچین مدعی شد، کارزار فشار حداکثری علیه ایران مانع از انتقال منابع مالی جهان به ایران شده و دیگر این کشور تهدیدی برای امنیت بین‌الملل (!) نخواهد بود.

وی در نهایت بار دیگر مدعی شد: کارزار فشار علیه ایران با هدف آوردن این کشور پای میز مذاکره برای حصول توافقی به مراتب بهتر از برجام طراحی شده است!