تولید خودرویی که با حرکات صورت قابل کنترل است
تولید خودرویی که با حرکات صورت قابل کنترل است

یک شرکت تجاری فرمان خاصی برای استفاده در اتومبیل های خودران تولید کرده که با حرکات صورت قابل کنترل و قرار است در آینده در برخی مدل های این خودروها نصب شود.  به نقل از دیجیتال ترندز، خودروهای خودران حداقل تا چند سال آینده برای رعایت مسائل امنیتی هنوز به فرمان مجهز خواهند بود تا […]

یک شرکت تجاری فرمان خاصی برای استفاده در اتومبیل های خودران تولید کرده که با حرکات صورت قابل کنترل و قرار است در آینده در برخی مدل های این خودروها نصب شود.

 به نقل از دیجیتال ترندز، خودروهای خودران حداقل تا چند سال آینده برای رعایت مسائل امنیتی هنوز به فرمان مجهز خواهند بود تا در صورت وقوع هرگونه مشکلی افراد بتوانند هدایت آنها را بر عهده بگیرند.

همچنین از فرمان خودروهای خودران برای اعلام مقصد، مسیریابی بهتر و انجام برخی وظایف دیگر استفاده خواهد شد. لذا در این خودروها باید از نسل جدیدی از فرمان ها برای هدایت و راهبری استفاده شود. فرمان تازه ای که توسط شرکت زداف طراحی شده مجهز به یک نمایشگر لمسی نیز هست که برای ناوبری استفاده می شود.

در بخش زیری این فرمان کیسه هوا نیز نصب شده تا در صورت وقوع تصادف و آسیب دیدن نمایشگر لمسی امنیت سرنشینان نیز حفظ شود.

شرکت سازنده هنوز اطلاعات فنی چندانی در مورد نحوه کنترل فرمان مذکور با استفاده از حرکات صورت ارائه نکرده است. اما اعلام کرده جزئیات کافی را در این مورد در نمایشگاه سی ای اس ۲۰۱۸ که ماه آینده برگزار می شود، اعلام می کند.