خود را در محضر مردم روسفید می‌دانیم
خود را در محضر مردم روسفید می‌دانیم
رئیس مجلس شورای اسلامی با دادن این تعهد به مردم که مجلس دغدغه حل مشکلات را دارد، گفت که مجلس یازدهم علی‌رغم اذعان به وجود برخی نقاط ضعف نسبت به کارنامه یکساله خود در محضر خداوند و شما مردمان خود را رو سفید احساس می‌کند.

به گزارش واحد سیاسی خبرگزاری صبح اقتصاد محمدباقر قالیباف در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی و بعد از برگزاری انتخابات هیات رئیسه در اجلاسیه دوم دوره یازدهم اظهار کرد: مجلس یازدهم وارد سال دوم فعالیت کاری خود شده است که گزارش فعالیت مجلس یازدهم را به زودی برای استحضار موکلان خود ارائه می‌کند.

وی اضافه کرد: در این فرصت به ولی‌نعمتان خود می‌گویم که ما نمایندگان شما در سال گذشته با همه فراز و نشیب‌ها همت و توان خود را در جهت پیگیری مسائل شما در حدود اختیارات و ظرفیت‌های مجلس به کار گرفتیم. علی‌رغم اذعان نسبت به وجود نقاط ضعف در کارنامه یکساله خود در محضر خدا و شما مردم ایران، خود را رو سفید احساس می‌کنیم. وجود نقاط ضعف برای هر نهادی به خصوص مجلس با قریب به ۲۹۰ نفر تصمیم‌گیر با دیدگاه‌ها و سلایق مختلف طبیعی است اما علی‌رغم موانع و محدودیت‌های موجود به خصوص وجود ساختارها و رویه‌های ناصوابی  که طی سال‌های متمادی در تار و پود قوه مقننه شکل گرفته، مجلس یازدهم توانسته در سال اول فعالیت خود در مسائل اساسی کشور وظایف اصلی‌اش را به درستی انجام دهد. خروجی آن را می‌توان به عنوان قوانین نهایی شده و یا پیگیری آنها و کار کارشناسی و نهایی شدن در کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی دید.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد که سرمایه مجلس تجربه تلاش‌های سال گذشته است وظیفه ما برطرف کردن نیازهای متراکم باقی مانده از سال‌ها عقب ماندگی است.

وی خطاب به مردم گفت: ما خود را متعهد می‌دانیم که روزهایمان را برای حل مسائل شما به شب رسانده و شب‌ها با دغدغه حل مشکلات شما سر بر بالین گذاریم. امیدواریم با استعانت از خداوند و تدبیر و عقلانیت انقلابی و ریل گذاری درست برای اقدام دولت آینده گره‌ها را از دست و پای مسئولان اجرایی کشور باز کرده و بتوان در حدود اختیارات و وظایف مجلس شورای اسلامی در حل مشکلات موجود کمک کنیم تا اندکی از وظیفه خود را نسبت به مردم نجیب و صبور ایران ادا کنیم.

قالیباف در پایان با قدردانی از نمایندگان که بار سنگین مسئولیت رئیس قوه مقننه را به برعهده او گذاشته‌اند، اظهار کرد: از هیات رئیسه پیشین مجلس شورای اسلامی تشکر می‌کنم که برای انجام درست مسئولیت همراه من بودند.