داورزنی: لیگ برتر فوتبال تا ۲۳ مرداد آغاز می‌شود/ ۶ ورزشگاه برای برگزاری مسابقات آماده است
داورزنی: لیگ برتر فوتبال تا ۲۳ مرداد آغاز می‌شود/ ۶ ورزشگاه برای برگزاری مسابقات آماده است
محمدرضا داورزنی، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان از آغاز نوزدهمین دوره مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور تا بیست‌وسوم مرداد ماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، محمدرضا داورزنی، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش و جوانان امروز (پنجشنبه) در مراسم افتتاح خانه تیراندازی شهر محمدیه استان قزوین گفت: فدراسیون فوتبال زمان قرعه‌کشی نوزدهمین دوره مسابقات لیگ برتر را ظرف امروز و فردا اعلام می‌کند و مسابقات هم نهایتاً بیستم تا بیست‌و‌سوم مرداد آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه ورزشگاه آزادی تهران ۹۹ درصد برای برگزاری مسابقات آماده شده است، تأکید کرد: ورزشگاه‌های یادگار امام(ره) تبریز، نقش جهان و فولادشهر اصفهان، فولاد اهواز و تختی آبادان هم آماده شده‌اند. دغدغه ما ورزشگاه‌های شهید وطنی قائم‌شهر و شهید بهنام محمدی مسجدسلیمان بود که نصب صندلی، تکمیل ورودی‌ها و رختکن ورزشگاه قائم‌شهر با پیگیری‌های استاندار به پایان رسیده است.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان با ابراز اینکه فدراسیون فوتبال برای برگزاری مسابقات، نصب صندلی، فروش الکترونیکی بلیت، نصب دوربین‌های امنیتی و گیت‌های ورودی را الزامی کرده است، گفت: به‌جز گیت‌های ورودی مابقی کار‌ها در این ورزشگاه‌ها انجام شده است. دو استادیوم جم بوشهر و مسجدسلیمان هنوز مشکل‌شان حل نشده است که در صورت آماده نشدن، مسابقات تیم‌های پارس جنوبی و نفت در مرکز استان برگزار خواهد شد.

داورزنی درباره پرداخت پاداش قهرمانان ورزشی تصریح کرد: پاداش قهرمان مسابقات آسیایی و پاراآسیایی جارکارتا پرداخت شده و پاداش سایر مسابقات جهانی هنوز به قهرمانان داده نشده است. پاداش سایر رشته‌ها در مسابقات آسیایی و قهرمانی جهان را هم ان‌شاءالله تا پایان سال پرداخت خواهیم کرد.

وی تکمیل سالن‌های شش‌هزارنفری در اولویت معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش و جوانان، تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام و با بیش از ۶۰ درصد پیشرفت را در اولویت دانست و گفت: تکمیل سالن‌های شش‌هزارنفری هم در اولویت تکمیل قرار دارند. این سالن‌ها مانند سالن‌های شش‌هزارنفری ارومیه و اردبیل می‌توانند میزبان مسابقات جهانی باشند. همواره سه تا چهار هزار طرح نیمه‌تمام ورزشی در کشور وجود دارد که با توجه به محدودیت‌ها و براساس اولویت آنها را به بهره‌برداری خواهیم رساند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان راهکار دیگر فدراسیون برای افتتاح طرح‌های نیمه‌تمام را استفاده از ظرفیت مردمی و مشارکت بخش خصوصی طبق ماده ۲۷ بیان کرد. داورزنی در این رابطه خاطرنشان کرد: امسال بیش از ۷۰۰ طرح ورزشی در کشور افتتاح شده است.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا تجهیز سالن و مجموعه‌های ورزشی وظیفه شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی است، گفت: این شرکت به‌صورت عمومی فقط زیرساخت‌های ورزشی را فراهم می‌کند و تجهیز آنها وظیفه فدراسیون‌ها و هیئت‌های ورزشی است.

براساس این گزارش، امروز با حضور داورزنی خانه تیراندازی شهر محمدیه به بهره‌برداری رسید و همچنین تجهیزات ۲۵ خانه روستایی به روستا‌های استان قزوین ارسال شد. شرکت در مجمع سالیانه فدراسیون تیراندازی و دیدار با استاندار قزوین از دیگر برنامه‌های سفر داورزنی به قزوین است.