درخواست امارات از آمریکا برای درج مجدد نام انصارالله در فهرست “تروریستی”
درخواست امارات از آمریکا برای درج مجدد نام انصارالله در فهرست “تروریستی”
به دنبال عملیات ویژه و موفق انصارالله یمن در قلب امارات، ابوظبی خواستار "تروریستی" خواندن مجدد این جنبش توسط آمریکا شد.

به دنبال عملیات ویژه و موفق انصارالله یمن در قلب امارات، ابوظبی خواستار “تروریستی” خواندن مجدد این جنبش توسط آمریکا شد.

به گزارش صبح اقتصاد، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، عبد الله بن زاید آل نهیان، وزیر خارجه امارات خواستار بازگرداندن نام جنبش انصارالله یمن به فهرست “تروریستی” آمریکا شد.

یک مقام اماراتی بلند پایه در این باره گفت که این درخواست در جریان تماس تلفنی عبد الله بن زاید با آنتونی بلینکن، همتای آمریکایی خود مطرح شد.

این مقام اماراتی اعلام کرد که دو طرف در این تماس تلفنی درباره بازگرداندن نام انصارالله به فهرست “تروریسم” در پی حمله اخیر به امارات رایزنی کردند.

این درخواست پس از آن مطرح شد که منابع خبری دوشنبه اعلام کردند؛ ۲۰ فروند پهپاد و ۱۰ موشک بالستیک یمنی اهداف مهمی را در امارات هدف قرار دادند.

یحیی سریع، سخنگوی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در کنفرانسی خبری درباره جزئیات عملیات پهپادی در نزدیکی فرودگاه ابوظبی گفت، این عملیات موفقیت آمیز و در واکنش به تجاوزات آمریکا، عربستان و امارات صورت گرفت.

دولت آمریکا در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ در حمایت از عربستان، انصارالله یمن را در فهرست “تروریستی” خود قرار داده بود اما پس از روی کار آمدن جو بایدن، وی در این تصمیم دولت سابق بازنگری کرد و وزارت خزانه داری آمریکا ۱۶ فوریه اعلام کرد، درج نام انصارالله در فهرست “تروریسم” را لغو کرد.