درخواست نمایندگان اروپایی برای آزادی زندانیان سیاسی بحرینی
درخواست نمایندگان اروپایی برای آزادی زندانیان سیاسی بحرینی
هفت تن از اعضای پارلمان اروپا از مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درخواست کردند تا برای آزادی شماری از زندانیان سیاسی بحرینی به مقام‌های این کشور فشار بیاورند.

به گزارش واحد بین الملل خبرگزاری صبح اقتصاد به  نقل از شبکه تلویزیونی اللؤلؤة بحرین، هفت تن از اعضای پارلمان اروپا از «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درخواست کردند  تا برای آزادی شماری از زندانیان سیاسی بحرینی به مقام های این کشور فشار بیاورند.

آنها هم چنین از موگرینی خواستند تا یک نماینده را به جلسه محاکمه «هاجر منصور»، «نزار الوادعی» و «محمود مرزوق منصور» که قرار است روز دوشنبه برگزار شود، اعزام کند تا از اجرای عادلانه جلسه محاکمه در چارچوب معیارهای بین المللی اطمینان حاصل شود.

اعضای پارلمان اروپا از مسئول سیاست خارجی این اتحادیه درخواست کردند تا از مقام های بحرینی بخواهد فورا این زندانیان سیاسی را آزاد کنند.

بحرین از سال ۲۰۱۱ تاکنون از بحران نارضایتی های عمومی ناشی از سیاست های ظالمانه رژیم آل خلیفه رنج می برد. این رژیم با کمک نیروهای نظامی اعزامی از عربستان و امارات تظاهرات مسالمت آمیز شهروندان بحرینی را سرکوب کرده است.

  • منبع خبر : مهر