درک اروپا از سیاست خارجی ایران بهتر از آمریکا است
درک اروپا از سیاست خارجی ایران بهتر از آمریکا است

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل گفت: درک اروپا از سیاست خارجی ایران خیلی بهتر از آمریکاست و آنها به تدریج خط خودشان را از خط سیاست خارجی آمریکا جدا خواهند کرد. به نقل از صداوسیما، علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل، با اشاره به دیدارهای امروز خود […]

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل گفت: درک اروپا از سیاست خارجی ایران خیلی بهتر از آمریکاست و آنها به تدریج خط خودشان را از خط سیاست خارجی آمریکا جدا خواهند کرد.

به نقل از صداوسیما، علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل، با اشاره به دیدارهای امروز خود با وزرای خارجه اسپانیا و هلند، گفت: وزرای خارجه اسپانیا و هلند اعتراف داشتند که جمهوری اسلامی ایران قدرت مهم منطقه است و با کمک ایران می‌توان امنیت و آرامش را به منطقه بازگرداند.

وی گفت: هر کدام از مسؤولان غربی که امروزه با مسئولان جمهوری اسلامی دیدار می‌کنند، ضمن اینکه اعتراف می‌کنند ایران قدرت اول منطقه است، از ایران می‌خواهند همانطور که در مورد داعش عمل کرد تا این تروریست‌ها از بین بروند، در سایر بخش‌ها نیز کمک کنند تا حکومت‌های این کشورها بتوانند سرپا باشند و تمامیت ارضی آن‌ها نیز حفظ شود.

ولایتی افزود: به نظر می‌رسد درک اروپا از سیاست خارجی ایران خیلی بهتر از آمریکاست و به تدریج خط خودشان را از خط سیاست خارجی آمریکا جدا خواهند کرد.

وی گفت:‌ در ایران بعد از انقلاب شاهد پیشرفت علم و فناوری بوده ایم به گونه‌ای که پیش از انقلاب تعداد مقالات علمی ما کمتر از هزار بود، اما این رقم هم اکنون به بیش از ۴۰ هزار مقاله در سال رسیده است.