در حد توان به محرومیت‌زدایی در سیستان و بلوچستان کمک می‌کنیم
در حد توان به محرومیت‌زدایی در سیستان و بلوچستان کمک می‌کنیم
تولیت آستان قدس رضوی گفت: همه در تلاش هستند تا سایه شوم محرومیت از این استان زدوده شود و در واقع این امر با تلاش و همدلی محقق می‌شود و ما هم در حد توان خود در آستان قدس کمک خواهیم کرد.

تولیت آستان قدس رضوی: در حد توان به محرومیت‌زدایی در سیستان و بلوچستان کمک می‌کنیم؛ این استان را جزو خراسان می‌دانیم

تولیت آستان قدس رضوی گفت: همه در تلاش هستند تا سایه شوم محرومیت از این استان زدوده شود و در واقع این امر با تلاش و همدلی محقق می‌شود و ما هم در حد توان خود در آستان قدس کمک خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری صبح اقتصاد، حجت‌الاسلام احمد مروی بعد از ظهر امروز در دیدار با علما، ریش سفیدان، سران طوایف و مسئولان سیستان و بلوچستان که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان انجام شد، اظهار داشت: خدا را شاکرم که به عنوان خادم کوچک حضرت ثامن الحجج این توفیق نصیبم شد در جمع علما، روحانیون و بزرگان طوایف شیعه و سنی این استان حضور پیدا کنم.

تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: امروز مصادف با سالروز وحدت حوزه و دانشگاه و سالگرد شهادت آیت‌الله شهید مفتح است و در چنین روزی بنده در جمع برادران و علمای شیعه و سنی حضور یافته‌ام که این محافل از برکات انقلاب و نظام است و در واقع سیاست‌های مدبرانه رهبر معظم انقلاب موجب شده ما امروز همه در کنار یکدیگر باشیم.

وی با اشاره به سوره قریش، بیان کرد: ما سه پیام از این سوره می‌گیریم؛ اول اینکه خداوند متعال دشمنان را از بین برد تا الفت بگیرید یعنی اگر بین شما اختلاف است به دلیل وجود دشمنان شما است؛ تا دشمنان باشند اختلاف و دودستگی وجود دارد بنابراین طبق آیات شریفه این سوره اگر عامل ضدوحدتی وجود دارد باید به دنبال دست دشمن بگردیم چون دشمن نمی‌خواهد وحدتی بین مردم وجود داشته باشد.

مروی ادامه داد: طبق این سوره اقتصاد و وحدت به هم پیوند دارد؛ اگر می‌خواهیم زندگی مرفه داشته باشیم باید در کنار امنیت باشد. پیوند و اتصال عمیقی بین اقتصاد و امنیت وجود دارد و به عبارتی اگر اقتصاد نباشد امنیت وجود ندارد.

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: قطعاٌ یکی از اهداف شوم دشمن همین استان سیستان و بلوچستان است چرا که تصور می‌کند این استان بستری مناسبی برای نزاع دارد؛ به لحاظ مذهبی و اعتقادی دشمن به این استان طمع دارد اما کمتر جواب می‌گیرد. نقش برجسته علما در روشنگری مردم و صبر و تحمل مشکلات توسط مردم صبور این استان سبب شده دشمن نتواند از طریق این استان آب را گل آلود کند و ماهی بگیرد.

وی اضافه کرد: نگذاریم این استان میدان تاخت و تاز دشمنان استان و قران قرار بگیرد؛ دشمنان در مرزها سرمایه‌گذاری می‌کنند؛ در این استان شاهدیم نیروهای مسلح و مردی در کنار یکدیگر در مرزها حضور دارند و باید تشکر کنیم که امنیت جمهوری اسلامی ایران را تامین کرده‌اند.

مروی اظهار داشت: سیاست ما این است که در کل کشور با پیروی از رهبر معظم انقلاب وحدت را حفظ کنیم. به عنوان نمونه چندی قبل روزنامه‌ای زیرمجموعه آستان قدس مطلبی نوشته بود که خلاف سیاست‌ها و بلافاصله بعد از دیدن این مطلب مدیرمسئول آن عزل شد چرا که این خطا خطایی بود که موجب شد وحدت هدف قرار گیرد و در این راستا هیچ توجیحی قابل پذیرش نیست.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: اخیراً رهبری مجوز دادند از صندوق ذخیره ملی مبالغی برای پروژه‌های عمرانی این استان برداشته شود که این اجازه به دولت برای آبادانی و عمران استان داده شد و در این راستا کارهای خوبی دارد صورت می‌گیرد اما مردم این استان در حال حاضر حداقل رفاه را ندارند و بسیاری از آنها در تنگنا قرار دارند. همه در تلاش هستند تا سایه شوم محرومیت از این استان زدوده شود و در واقع این امر با تلاش و همدلی محقق می‌شود و ما هم در حد توان خود در آستان قدس کمک خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: اگر قرار باشد آستان قدس سرمایه‌گذاری انجام دهد استان سیستان و بلوچستان در اولویت ما قرار دارد. در مدت کوتاهی که بنده به عنوان تولیت آستان قدس فعالیت دارم گفته‌ام امکانات آستان قدس را در سیستان و بلوچستان ببرید و در واقع این استان را جزو خراسان می‌دانیم چون اینجا نیازمند رسیدگی است.

مروی ادامه داد: همه مردم شریف سیستان و بلوچستان را جزو خراسان رضوی و مجاور حضرت امام رضا(ع) می‌دانیم و اگر امکاناتی داشته باشیم حتماً اولویت ما برای خدمت‌رسانی این استان است. امیدوارم روزی در این استان قدم بگذاریم و نشانی از محرومیت نبینیم.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: رهبر معظم انقلاب خاطرات خوبی از زمان تبعیید خود یه این استان دارند؛ حضرت آقا خود را اهل این استان می‌دانند. همه ما باید تلاش کنیم در مردم امید ایجاد شود و باید از خدمات نظام برای آنها بگوییم چرا که با وجود همه محرومیت خدمات زیادی بعد از انقلاب در این خطه از کشور ارائه شده است. باید به نسل جوان امید دهیم تا کار کنند و نظامشان را دوست داشته باشند، اگر نظامشان را دوست داشته باشند بدون هیچ مشکلی برای نظام کار می‌کنند و مشکلات را از سر راه بر می‌دارند.