دفاع سازمان بورس از حق تمام سهامداران
دفاع سازمان بورس از حق تمام سهامداران

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس با اشاره به اقدامات این سازمان برای حل مشکل سهامداران کنتور سازی و آینده سهام این شرکت در بورس گفت: سازمان بورس به دنبال رفع مشکل این شرکت قدیمی و نیز ادامه فعالیت آن است اما در ابتدا باید حل و فصل مشکلات این شرکت در […]

بورس

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس با اشاره به اقدامات این سازمان برای حل مشکل سهامداران کنتور سازی و آینده سهام این شرکت در بورس گفت: سازمان بورس به دنبال رفع مشکل این شرکت قدیمی و نیز ادامه فعالیت آن است اما در ابتدا باید حل و فصل مشکلات این شرکت در اولویت کار قرار گیرد تا بتوان اقدام به بازگشایی نماد این شرکت کرد.

مشاور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه سازمان بورس به عنوان شاکی اصلی پرونده شرکت کنتورسازی است، گفت: سازمان بورس تا احقاق حق تمام سهامداران به دفاع از آنها می پردازد و پیگیر روشن شدن این قضیه است.

یاسر فلاح، در گفت و گو با ایسکانیوز با اشاره به آخرین وضعیت نماد شرکت کنتورسازی ایران در بازار سرمایه گفت: شرکت کنتور سازی شرکتی است که به بخش خصوصی واگذار شده و با توجه به اینکه این شرکت در زمان دولتی بودنش به عنوان یکی از شرکت‌های معتبر در حال فعالیت بود، بنابراین باید کمک کرد تا مشکل پیش آمده در این شرکت هر چه زودتر برطرف شود.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس  در ادامه افزود: مشکل شرکت کنتورسازی از زمانی آغاز شد که مالکین فعلی طی ٢ سال گذشته دست به اقدامات مجرمانه و متخلفانه زدند.

فلاح گفت: شرکت کنتورسازی ایران در سال ۹۴ اعلام کرد که قرارداد صندوق های فروشگاهی را در مناقصه از طریق اتاق اصناف برنده شده، در همین راستا ضمن تبلیغات اعلام می کند که تصمیم به مجهز کردن ۲۰۱ هزار فروشگاه و اصناف کشور را به صندوق‌های مکانیزه فروش دارد.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس خاطرنشان کرد: بر اثر تبلیغات صورت گرفته، قیمت سهام این شرکت افزایش پیدا کرد و سازمان بورس با توجه به اطلاعات تاثیرگذار در سود، نماد این شرکت را متوقف و خواستار مستنداتی شد که در این راستا شرکت کنتورسازی صورت مالی حسابرسی شده را در اختیار سازمان گذاشت و ابهامات موجود را برطرف کرد.

مشاور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اتفاقات مجرمانه در این پرونده گفت: با توجه به اطلاعاتی که در اختیار سازمان قرار گرفت و نیز صورت های مالی که به تایید حسابرس رسیده بود، سازمان اقدام به بازگشایی نماد این شرکت کرد.

فلاح اظهار داشت: بعد از گذشت ۵ ماه به دلیل وعده پرداخت سود ۲ هزار و ۵۰۰ تومانی به سهامداران، قیمت سهام این شرکت شدیدا افزایش پیدا کرد، در بررسی ها و راستی آزمایی هایی که از سوی سازمان بورس انجام شد، روند تخلفاتی شرکت کنتورسازی ایران کشف و به مراجع نظارتی اطلاع رسانی شد. عدم ورود صندوق های فروشگاهی به کشور و همینطور نادرست بودن صورت های مالی، باعث شد تا سازمان متوجه تخلفات صورت گرفته از طرف این شرکت شود.

مشاور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار خاطرنشان کرد: سازمان بورس فراتر از مسیر قانونی قدم برداشت و راستی ‌آزمایی هایی را انجام داد که در این میان متوجه اقدامات خلاف قانون شرکت‌ کنتورسازی و نیز مسایلی شد که به دروغ از سوی این شرکت مطرح شده بود.

فلاح به اقدامات مجرمانه شرکت کنتورسازی اشاره کرد و افزود: کوتاهی در ارایه اطلاعات، تخلف در تهیه صورت های مالی، ارایه اطلاعات خلاف واقع به سازمان بورس و نیز اتهام کلاهبرداری و دستکاری بازار توسط مدیران شرکت کنتور سازی از جمله مسایلی بود که به عنوان اقدامات مجرمانه شرکت کنتورسازی مطرح شده است.

مشاور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: در ۵۰ سال فعالیت بورس،  موردی مشابه کنتورسازی وجود نداشته که مدیر عامل و اعضای هیات مدیره شرکت متخلف، مرتکب کلاهبرداری و اقدامات مجرمانه شده باشند، بنابراین به طور قطع باید به پرونده آنها رسیدگی شود.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس  با اشاره به اقدامات این سازمان برای حل مشکل سهامداران کنتور سازی، و آینده سهام این شرکت در بورس گفت: سازمان بورس به دنبال رفع مشکل این شرکت قدیمی و نیز ادامه فعالیت آن است اما در ابتدا باید حل و فصل مشکلات این شرکت در اولویت کار قرار گیرد تا بتوان اقدام به بازگشایی نماد این شرکت کرد.

فلاح اظهار داشت: شکایت سازمان از شرکت کنتورسازی به صورت ۲ پرونده جرایم بورسی و نیز کلاهبرداری است که در پرونده جرایم بورسی کیفرخواست صادرشده و نیز در حال حاضر به دادگاه ارایه شده است.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس  با بیان اینکه سازمان بورس به عنوان شاکی اصلی پرونده شرکت کنتورسازی است، گفت: با توجه به شکایت سازمان بورس، در حال حاضر مدیر عامل این شرکت نزدیک به هشت ماه است که در زندان به سر می برد، این شرکت درصدد بود تا از طریق اقدامات مجرمانه سودی را از آن خود کند بنابراین سازمان مدعی پرونده کنتورسازی است و از حقوق سهامداران دفاع خواهد کرد.

فلاح در پایان گفت: سازمان بورس تا احقاق حق تمام سهامداران به دفاع از آنها می پردازد و پیگیر روشن شدن این قضیه است.