دود تعلل سازمان لیگ در چشم باشگاه‌ها
دود تعلل سازمان لیگ در چشم باشگاه‌ها

درحالی که کمتر از دو روز دیگر به شروع هجدهمین دوره رقابت های لیگ برتر باقی مانده است، تعلل سازمان لیگ برتر در انتخاب مجری تبلیغات محیطی ضرر میلیاردی را متوجه باشگاه ها خواهد کرد. هجدهمین دوره رقابت های فوتبال لیگ برتر از روز پنجشنبه درحالی آغاز خواهد شد که به نظر می رسد سازمان […]

درحالی که کمتر از دو روز دیگر به شروع هجدهمین دوره رقابت های لیگ برتر باقی مانده است، تعلل سازمان لیگ برتر در انتخاب مجری تبلیغات محیطی ضرر میلیاردی را متوجه باشگاه ها خواهد کرد.

هجدهمین دوره رقابت های فوتبال لیگ برتر از روز پنجشنبه درحالی آغاز خواهد شد که به نظر می رسد سازمان لیگ هنوز در حال و هوای جام جهانی قراردارد و از کار اصلی اش که سروسامان دادن به وضعیت برگزاری مطلوب لیگ است غافل مانده است.

لیگ فصل گذشته اردیبهشت ماه سالجاری به پایان رسید و از آن زمان تاکنون سازمان لیگ فرصت داشت تکلیف تبلیغات محیطی را مشخص کند اما در فاصله دو روز تا شروع مسابقات یکی از راه های اصلی درآمدزایی باشگاه بلاتکلیف است.

سازمان لیگ چندی پیش از مناقصه ای شرکت برنده را مشخص کرد و نامه نگاری هایی هم در این زمینه صورت گرفت اما به دلیل مخالفت برخی مسئولان رده بالا و با وجود اینکه شرکت مورد نظر قراردادش را هم امضا کرده بود، سازمان لیگ همه چیز را بلاتکلیف نگه داشت.

تبلیغات محیطی فوتبال بعد از حق پخش تلویزیونی اصلی ترین منبع درآمد باشگاه هاست و درحالی که سازمان لیگ چند ماه فرصت داشت تا تکلیف شرکت مجری و کارگزار را مشخص کند، تعلل مسئولان این سازمان باعث خواهد شد ضرر میلیاردی در حداقل هفته اول به باشگاه ها متحمل شود.

با این حال در حالی که قرار بود تکلیف تبلیغات محیطی فوتبال اوایل هفته جاری مشخص شود، سازمان لیگ هنوز تکلیفش را با خودش و شرکت مجری مشخص نکرده و به نظر می رسد در همین شروع لیگ چند میلیارد به باشگاه ها خسارت نداشتن تبلیغات دور زمین تحمیل شود.

سازمان لیگ هنوز از شرکت مجری فصل قبل که قراردادی ۶۷ میلیاردی منعقد کرده بود ۵۰ میلیارد تومان طلبکار است که طبیعتا بخش عمده ای از این پول به باشگاه ها می رسید اما این سازمان نتوانسته طلبش را از شرکت فوق دریافت کند. سازمان لیگ نه تنها مبلغ ۵۰ میلیارد تومان فصل گذشته را از این شرکت دریافت نکرد، بلکه تبلیغات مراسم معرفی برترین های فصل گذشته را بازهم به همین شرکت بدهکار داد.