دورتموند- بارسلونا؛ از معمای حضور مسی تا نبرد برادران هازارد
دورتموند- بارسلونا؛ از معمای حضور مسی تا نبرد برادران هازارد
بارسلونا امشب در اولین دیدار خود در مرحله گروهی چمپیونزلیگ در حالی مهمان دورتموند است که لیونل مسی، بعد از مدتی غیبت به میادین بازخواهد گشت و پیراهن بارسا را به تن خواهد کرد.

به گزارش واحد ورزشی خبرگزاری صبح اقتصاد  بارسلونا امشب در استادیوم سیگنال ایدونا پارک، ورزشگاه خانگی بوروسیا دورتموند، فصل جدید لیگ قهرمانان را آغاز خواهد کرد. این بازی برای بلوگرانا اهمیت دیگری هم دارد چرا که لیونل مسی، ابرستاره آرژانتینی این تیم بعد از مدتی غیبت از میادین به دلیل مصدومیت، در لیست اعلام شده بارسا حضور دارد و در این بازی به میدان خواهد رفت. هر چند انتظار می‌رود لئو از نیمه دوم در این دیدار حضور یابد.

بعد از دو فصل پیاپی حذف فاجعه‌بار از مراحل حذفی چمپیونزلیگ مقابل رم و لیورپول حالا بارسا امسال روی لیگ قهرمانان حساب ویژه‌ای باز کرده است. چمپیونزلیگ هر سال برای بارسا مهمتر می‌شود و حالا به گزارش روزنامه‌های کاتالان، بلوگرانا قهرمانی در چمپیونزلیگ را اولویت خود تعریف کرده است.

مسی دیروز بعد از مدتها به لیست ۲۲نفره ارنستو والورده برای سفر به آلمان اضافه شد و به همراه هم‌تیمی‌هایش تمرین کرد. البته حضور مسی از ابتدای بازی بعید به نظر می‌رسد چون نه او و نه والورده حاضر نیستند ریسک کرده و او را بیش از حد تحت فشار بگذارند. اما حتی حضور مسی روی نیمکت برای بارسا قوت قلب زیادی خواهد بود.

مسی اعلام کرده اشتیاق زیادی برای بازی در زمین خانگی دورتموند دارد و بارسا از او به عنوان اهرمی برای ترساندن رقیب آلمانی‌اش استفاده خواهد کرد. ولی کار بارسا هم راحت نخواهد بود. آنها در ورزشگاه باابهت سیگنال ایدونا پارک به میدان می‌روند که جو بسیار سنگینی دارد و شباهت بسیاری به فضای ورزشگاه آنفیلد دارد. ورزشگاهی که بارسلونایی‌ها از آن خاطره بدی دارند و حتی اسم آن به یاد شکست تلخ سال گذشته می‌اندازدشان. ورزشگاه آلمانی که در تک تک بازی‌ها با هشتاد هزار تماشاچی متعصب پر می‌شود که از دقیقه ۱ تا دقیقه ۹۰ شعرهای مخصوص تیم‌شان را فریاد می‌زنند.

فارغ از مسی، والورده امید زیادی به یازده بازیکن فیکس خود در این بازی دارد. لوئیس سوارز بعد از بازگشت به ترکیب بارسا و نیم ساعت درخشانی که مقابل والنسیا به نمایش گذاشت در خط حمله کنار آنتوان گریزمان بازی خواهد کرد. سوال اصلی اما این است که آیا کارلس پرز در این بازی سوارز و گریزمان را همراهی خواهد کرد یا پدیده این روزهای بارسا، آنسو فاتی؟ فاتی اگر در بازی با دورتموند به میدان برود جوان‌ترین بازیکن بارسا در تاریخ چمپیونزلیگ خواهد شد و رکورد دیگری به نام خود ثبت خواهد کرد. این پدیده شانزده ساله اگر در این بازی موفق به گلزنی شود رکورد دیگری هم ثبت خواهد کرد: جوان‌ترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان.

اما در جبهه رقیب، بوروسیا دورتموند بعد از پیروزی ۴-۰ اخیرش مقابل بایر لورکوزن اعتماد به نفس بالایی دارد. فاوره سرمربی دورتموند در بازی مقابل بایر لورکوزن ویتسل و گوریرو که نسبت به آمادگی‌شان تردید وجود داشت را به زمین فرستاد تا مشخص شود آنها در مقابل بارسا حضور خواهند داشت. در آلمان بحث بر سر این است که کدام ستاره دورتموند در کنار اکسل ویتسل نقش محور خط میانی زردپوشان را بازی خواهد کرد. دلینی، ویگل و تورگن هازارد، برادر ادن هازارد، همه از گزینه‌های اصلی بازی در کنار اکسل ویتسل به عنوان محور اصلی خط هافبک دورتموند هستند.

  • منبع خبر : ورزش سه