دولت تونس ظرف روزهای آتی تشکیل می‌شود/ اعلام آمادگی سعید برای مذاکرات ملی در گفتگو با ماکرون
دولت تونس ظرف روزهای آتی تشکیل می‌شود/ اعلام آمادگی سعید برای مذاکرات ملی در گفتگو با ماکرون
دفتر ریاست جمهوری فرانسه فاش کرد که رئیس جمهور تونس به همتای فرانسوی خود اطلاع داده دولت تونس ظرف چند روز آتی تشکیل می‌شود.

به گزارش صبح اقتصاد دفتر ریاست جمهوری فرانسه فاش کرد که رئیس جمهور تونس به همتای فرانسوی خود اطلاع داده دولت تونس ظرف چند روز آتی تشکیل می‌شود.

 به نقل از صدی البلد، قیس سعید، رئیس جمهور تونس روز شنبه با  امانوئل ماکرون،همتای فرانسوی خود تماس تلفنی برقرار و با وی درباره مسائل مختلفی گفتگو کرد.

دفتر ریاست جمهوری فرانسه اعلام کرد که در این تماس ماکرون اعلام کرده از نزدیک وضعیت تونس را دنبال می‌کند و رئیس جمهور تونس نیز به همتای فرانسوی خود اطلاع داده که دولت جدید در روزهای آینده تشکیل می‌شود.

طبق اعلام دفتر ریاست جمهوری فرانسه سعید همچنین اعلام کرده که مذاکرات ملی در کشورش برگزار خواهد شد.

سعید همچنین نسبت به تصمیم کاهش تعداد روادیدهای تونسی‌هایی که مایل به مهاجرت به فرانسه هستند، ابراز تاسف کرد.

رئیس جمهور فرانسه به نوبه خود گفت که تصمیم برای کاهش تعداد روادیدهایی که به تونسی‌های مایل به مهاجرت به فرانسه اعطا می‌شود ، در حال بررسی است.

قیس سعید با بیان اینکه موضوع مهاجرت غیرقانونی تنها بر اساس یک چشم انداز جدید قابل حل است ، تاکید کرد که پس از تشکیل دولت جدید تونس، اقداماتی برای یافتن راه حل درباره این مساله انجام خواهد شد.

ریاست جمهوری تونس اظهار داشت که در تماس تلفنی دو طرف به تعدادی از مسائل مربوط به همکاری بین تونس و فرانسه در همه زمینه ها پرداخته و تاکید شد که فرانسه از تونس در زمینه بهداشت و سایر موارد حمایت می کند.