دو طلاى دیگر براى ایران در رقابت‌هاى غرب آسیا/ دانشور با ١٢ سال سن جوان ترین استاد بین المللى شطرنج شد
دو طلاى دیگر براى ایران در رقابت‌هاى غرب آسیا/ دانشور با ١٢ سال سن جوان ترین استاد بین المللى شطرنج شد

دو نماینده شطرنج ایران علاوه بر کسب عنوان قهرمانى مسابقات غرب آسیا به درجه استادى بین المللی رسیدند. به گزارش خبرگزاری صبح اقتصاد  و به نقل از روابط عمومى فدراسیون شطرنج، در ادامه رقابت‌هاى قهرمانى نوجوانان و جوانان غرب آسیا در ازبکستان، امروز دو نماینده کشورمان در قسمت استاندارد موفق به کسب دو عنوان قهرمانى شدند. […]

دو نماینده شطرنج ایران علاوه بر کسب عنوان قهرمانى مسابقات غرب آسیا به درجه استادى بین المللی رسیدند.

به گزارش خبرگزاری صبح اقتصاد  و به نقل از روابط عمومى فدراسیون شطرنج، در ادامه رقابت‌هاى قهرمانى نوجوانان و جوانان غرب آسیا در ازبکستان، امروز دو نماینده کشورمان در قسمت استاندارد موفق به کسب دو عنوان قهرمانى شدند.

بردیا دانشور ١٢ ساله امروز با قهرمانی در بخش زیر ١٨ سال مسابقات غرب آسیا علاوه بر ایستادن در جایگاه نخست، به عنوان استادی بین المللی شطرنج نیز دست پیدا کرد. وی در حال حاضر جوان‌ترین استاد بین المللی می‌باشد.

بردیا دانشور

همچنین ستاره سبط رسول در رقابت‌هاى استاندارد زیر ١٦ سال ، موفق به کسب عنوان قهرمانى و مدال طلا شد. وى نیز با این قهرمانى عنوان استاد فیده بانوان فدراسیون جهانی شطرنج را بدست آورد.

پیش از این ایران سه مدال طلا در قسمت سریع مسابقات کسب کرده بود.

رقابت‌هاى جوانان و نوجوانان غرب اسیا با حضور ۲۷۵ شرکت کننده از ۱۱ کشور در ازبکستان و در سه قسمت سریع، استاندارد و برق آسا در حال برگزاری است.