رئیس قوه قضائیه به استان مرکزی سفر می‌کند
رئیس قوه قضائیه به استان مرکزی سفر می‌کند
استاندار مرکزی از سفر قریب الوقوع رئیس قوه قضاییه به استان مرکزی خبر داد.

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سیدعلی آقازاده پیش از ظهر امروز در جلسه شورای گفت‌و‌گوی دولت با بخش خصوصی با اشاره به مسائل بخش کشاورزی اظهار داشت: گله‌مندی‌هایی از سوی بخش کشاورزی مبنی بر اینکه بیشتر وقت جلسات شورا به مسائل صنعتی اختصاص می‌یابد داشتیم که بر این اساس جلسه امروز عمدتا پیرامون مسائل مربوط به بخش کشاورزی و آب مورد استفاده در این بخش بود.

وی افزود: در این جلسه نحوه استفاده از منابع آبی در این بخش و حمایت از تولیدکنندگان این بخش مطرح شد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در موضوع نظام تعدیل آب به خصوص برای بهره‌برداران چاه‌های آب کشاورزی، اگر قرار باشد منابع آبی را به خوبی استفاده کنیم باید هم خود بهره‌برداران صرفه‌جویی را مورد توجه قرار دهند و هم قانون را رعایت کنیم.

آقازاده بیان کرد: باید تلاش کنیم تا با توجه به شرایط اقتصادی و تولیدات کشاورزی، بهره‌برداران دارای پروانه در این بخش کمتر آسیب ببینند و خشک‌سالی‌ها و سرمازدگی‌ها کمتر سبب آسیب به آنها شود.

وی ادامه داد: قبل از اجرای نظام تعدیل آب، باید مقابله با چاه‌های غیرمجاز را در اولویت قرار دهیم و با هر فعالیت بدون پروانه و غیرمجاز در بهره‌برداری از آب‌های زیرزمینی باید برخورد کنیم.

استاندار مرکزی با اشاره به بحث صندوق‌های حمایت از تولید کشاورزی عنوان کرد: در بحث صندوق‌های حمایت از بخش کشاورزی هم خبر خوبی را داشتیم و از واگذاری این صندوق‌ها جلوگیری به عمل آمد و همچنان دراختیار دولت هستند.

آقازاده افزود: استان مرکزی در این موضوع نخستین مکاتبات و اقدامات را داشت که خوشبختانه به نتیجه رسید.

وی تصریح کرد: سال گذشته اگر این مانع یعنی بلاتکلیفی صندوق را نداشتیم، سرمایه صندوق از رقم زیر ۵ میلیارد تومان به بالای ۶۰ میلیارد تومان قابل افزایش بود.

استاندار مرکزی بیان کرد: باید حمایت‌ها از بخش کشاورزی به شکلی باشد که از سود فرآیندهای نهایی خود کشاورز بهره‌مند شود نه واسطه‌ها و این موضوع باید با جدیت دنبال شود.

آقازاده با اشاره به سفر رئیس قوه قضائیه به استان که در روزهای آینده قرار است اتفاق بیفتد گفت: به منظور این سفر برنامه‌ریزی‌های لازم انجام‌شده و در بخش حمایت از تولید که بخش عمده‌ای از آن به حمایت‌های دستگاه قضایی برمی‌گردد، این سفر اتفاق مبارکی  است.

وی افزود: در مسیر حمایت از تولید هم باید به دستگاه‌های اجرایی جرات و جسارت داد و هم حمایت جدی از تولیدکنندگان را در رفع موانعی که قابل برطرف شدن است مورد توجه قرار داد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: به رغم موانع دست و پاگیر باید با همکاری سه قوه درراستای رفع موانع موجود بر سر راه تولید حرکت کنیم و این یکی از اهدافی است که در سفر رئیس قوه قضائیه به استان دنبال می‌کنیم.