رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: رفتارهای ترامپ احتمال استیضاح وی را افزایش می‌دهد
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: رفتارهای ترامپ احتمال استیضاح وی را افزایش می‌دهد

یک نماینده ارشد دموکرات بر این باور است که رفتارهای رئیس‌جمهور آمریکا به‌گونه‌ای است که می‌تواند احتمال استیضاح وی را افزایش دهد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و از دموکراتهای ارشد کنگره روز چهارشنبه دونالد ترامپ را به ارتکاب رفتارها و اقداماتی متهم کرد که می‌تواند به‌علت بی‌توجهی به قوانین کنگره، وی را در مسیر استیضاح قرار دهد.

نانسی پلوسی پیش از این نیز ترامپ را به سرپوش گذاشتن بر تحقیقات مربوط به پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ متهم کرده بود و این‌که ترامپ سعی کرده است تا روند تحقیقات رابرت مولر بازپرس ویژه این پرونده را مختل کند. البته ترامپ این اتهامات را رد کرده است.

پیش از این نیز تعدادی از نمایندگان دموکرات خواستار استیضاح ترامپ شده بودند.

جاستین امش نماینده جمهوری‌خواه نیز به‌تازگی به نخستین نماینده جمهوری‌خواهی تبدیل شده است که گفته است رئیس جمهور آمریکا اقدامات و رفتارهای قابل استیضاح مرتکب شده است.

وی در پیامی در توئیتر تأکید کرد: گزارش رابرت مولر بازپرس ویژه پرونده مربوط به دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا نشان می‌دهد که ترامپ در اقدامات خاصی دست داشته است و نوع اقدامات وی به‌گونه‌ای است که مطابق با روند استیضاح رئیس جمهور است.

این نماینده جمهوری‌خواه افزود: ویلیام بار دادستان کل آمریکا برای فریب افکار عمومی با هدف حفظ جایگاه ترامپ تلاش زیادی کرده است و ترامپ در اجرای قوانین و عدالت در این خصوص خلل ایجاد نموده است.