رحمتی کار دست استقلالی ها داد
رحمتی کار دست استقلالی ها داد

پس از دیدار مقابل پدیده برخی هواداران استقلال در فضای مجازی نوشتند رحمتی کار دست استقلال داد.  اما انتقاد استقلالی ها از رحمتی عجیب نیست. عملکرد کاپیتان استقلال در هفته های گذشته موفقیت آمیز نبوده و نشانه هایی از افت در عملکرد گلر سرشناس استقلال مشاهده شده است.بررسی عملکرد رحمتی این مسئله را ثابت می […]

رحمتی

پس از دیدار مقابل پدیده برخی هواداران استقلال در فضای مجازی نوشتند رحمتی کار دست استقلال داد.

 اما انتقاد استقلالی ها از رحمتی عجیب نیست. عملکرد کاپیتان استقلال در هفته های گذشته موفقیت آمیز نبوده و نشانه هایی از افت در عملکرد گلر سرشناس استقلال مشاهده شده است.بررسی عملکرد رحمتی این مسئله را ثابت می کند. استقلالی ها ۵ گل در این فصل دریافت کردند که ۳ مورد آن ضربات پنالتی بوده است و رحمتی در دو مورد عامل گرفته شدن خطای پنالتی بوده است. در دیدار مقابل سایپا رحمتی با خطا روی عباس زاده یک پنالتی به سایپا داد که در نهایت تبدیل به گل ۳ امتیازی این تیم شد. در شرایطی که خیلی ها معتقد بودند رحمتی مرتکب اشتباه بزرگی شده بود و می توانست با حرکتی حساب شده تر مانع از پنالتی سایپا شود. اما رحمتی در دیدار مقابل گل گهر نیز با خطا روی بازیکن حریف یک پنالتی به تیم حریف تقدیم کرد تا کار به تساوی کشیده شود و اگر گل دقایق پایانی استقلالی ها نبود احتمالا حرکت او بیشتر در کانون توجه قرار می گرفت. این در حالی بود که پاس اشتباه رحمتی باعث شد حسن زاده در محوطه جریمه صاحب موقعیت شود و با وجود اینکه خطر جدی دروازه استقلال را تهدید نمی کرد او مرتکب خطا شد و یک پنالتی به حریف تقدیم کرد.

رحمتی علاوه بر این روی گل های خورده استقلال نیز مقصر بوده است. در دیدار مقابل پدیده او روی گل اول مغلوب ضربه محمد قاضی شد که با اینکه کات دار بود قدرت زیادی نداشت و شاید اگر رحمتی ۵ سال پیش درون گل بود این ضربه را مهار می کرد. اما اوج اشتباه او روی گل دوم پدیده رقم خورد در شرایطی که ضربه آرام حسین مهربان به راحتی مهار شدنی بود کاپیتان استقلال موفق نشد بدنش را در موقعیت مهار توپ قرار دهد تا دروازه استقلال با یک ضربه آرام باز شود.
به اعتقاد هواداران استقلال رحمتی آمادگی سابق را ندارد که این مسئله به سن و سال او نیز بر می گردد. واکنش های فیزیکی او مثل سابق نیست و مشخص است که رحمتی کند شده است. با این حال منصوریان هنوز به گلر شماره دو استقلال در این فصل بازی نداده در حالی که انتقاد حسین حسینی از نیمکت نشینی در استقلال باعث شد از سوی منصوریان جریمه شود و اجازه حضور در تمرین گروهی را پیدا نکند. مسئله ای که در این مقطع به سود رحمتی است و کماکان به جایگاه او به عنوان گلر شماره یک استقلال لطمه ای وارد نخواهد کرد.