رسمی؛ مسی بهترین گلزن جهان در سال ۲۰۱۸
رسمی؛ مسی بهترین گلزن جهان در سال ۲۰۱۸

با دو گلی که امروز رونالدو وارد دروازه سمپدوریا کرد، تعداد گل هایش را به ۴۹ رساند و در نهایت مسی با ۵۱ گل، بهترین گلزن دنیا در سال ۲۰۱۸ میلادی شد. به گزارش واحد ورزشی خبرگزاری صبح اقتصاد  به نقل از موندودپورتیوو، کار لیونل مسی در سال ۲۰۱۸ با ثبت ۵۱ گل برای بارسا و تیم ملی […]

با دو گلی که امروز رونالدو وارد دروازه سمپدوریا کرد، تعداد گل هایش را به ۴۹ رساند و در نهایت مسی با ۵۱ گل، بهترین گلزن دنیا در سال ۲۰۱۸ میلادی شد.

به گزارش واحد ورزشی خبرگزاری صبح اقتصاد  به نقل از موندودپورتیوو، کار لیونل مسی در سال ۲۰۱۸ با ثبت ۵۱ گل برای بارسا و تیم ملی آرژانتین(مجموع بازی های رسمی و دوستانه) به اتمام رسید. او ۴۷ گل برای بارسا و ۴ گل نیز برای تیم ملی کشورش به ثمر رساند. ۴۷ گل او برای بارسا در ۴۸ بازی به ثبت رسید؛ متوسط هر ۸۲ دقیقه یک گل. آخرین گل او به سلتا در نوکمپ بود و پرونده ۲۰۱۸ برایش بسته شد.

نزدیک ترین تعقیب کننده مسی کسی نبود جز رونالدو که تا پیش از بازی امروز مقابل سمپدوریا، ۴۷ گله بود. او ۴۱ گل با پیراهن رئال و یوونتوس و شش گل هم با پیراهن تیم ملی پرتغال به ثمر رسانده بود. رونالدو امروز هم دو گل به ثمر رساند تا روی عدد ۴۹ بماند و با دو گل اختلاف از مسی شانس تبدیل شدن به بهترین گلزن سال را از دست داد.

باید به این نکته هم توجه داشت که هر دو بازیکن پس از جام جهانی تصمیم گرفتند در بازی های دوستانه و رسمی ملی شرکت نکنند.

پس از مسی و رونالدو، لواندوفسکی و صلاح با ۴۳ گل زده قرار گرفتند. البته  صلاح تا پیش از پایان سال ۲۰۱۸ میلادی، امشب یک بازی با آرسنال هم در پیش دارد که بسیار بسیار بعید است که بتواند خودش را به مسی و حتی رونالدو برساند.

 

مسی از سال ۲۰۱۰ هشت بار توانسته بالاتر از ۵۰ گل به ثمر برساند و رکوردش متعلق به سال ۲۰۱۲ با ثبت ۹۱ گل است.

رونالدو اما از سال ۲۰۱۱ برای اولین بار است که نمی تواند در یک سال میلادی ۵۰ گل یا بیشتر به ثمر برساند. بهترین رکورد او به سال ۲۰۱۳ با ثبت ۶۹ گل بر می گردد.