رشد بورس کندتر شد
رشد بورس کندتر شد
امروز در ابتدای معاملات در برخی از سهم‌ها شاهد سنگینی عرضه نسبت به تقاضا بودیم، اما پس از گذشت ۱.۵ ساعت از آغاز معاملات شدت عرضه کاهش یافت و در نهایت شاخص کل بورس با رشد ۲۰۴ واحدی مواجه شد. شاخص فرابورس نیز حدود شش واحد رشد کرد.

امروز با باز شدن معاملات شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران روند کاهشی را شروع کرد، اما از ساعت ۹:۳۵ به روند افزایشی بازگشت و در نهایت با ۲۰۴ واحد رشد به ۲۷۸ هزار و ۶۷۴ واحدی را تجربه کرد. اما شاخص کل هم‌وزن با ۱۵۳ واحد کاهش رقم ۷۶ هزار و ۹۱۵ واحدی را تجربه کرد.

شاخص آزاد شناور امروز با ۳۲۷ واحد کاهش عدد ۳۱۷ هزار و ۶۰۳ را تجربه کرد و شاخص بازار اول با ۸۹ واحد کاهش به رقم ۲۰۲ هزار و ۵۳۴ واحدی رسید. شاخص بازار دوم نیز ۱۴۸۴ واحد افزایش یافت و به رقم ۵۶۶ هزار و ۷۰۰ واحدی رسید.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد خراسان، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران هر کدام به ترتیب ۶۹۶، ۱۵۶ و ۱۴۹ واحد تاثیر افزاینده روی شاخص‌های بازار سرمایه داشتند. همچنین در طرف مقابل مخابرات ایران، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و معدنی و صنعتی چادرملو هر کدام به ترتیب ۱۱۶، ۹۸ و ۶۷ واحد تاثیر کاهشی روی شاخص بازار سرمایه داشتند.

امروز در گروه فلزات اساسی ۲۱۸ میلیون سهم به ارزش کمتر از ۱۴۷ میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت و بدین ترتیب این گروه پس از مدت‌ها توانست در صدر ارزش معاملات قرار گیرد. بیشتر سهم‌های این گروه امروز کمتر از ۲.۵ درصد در قیمت پایانی نوسان داشتند.

گروه محصولات شیمیایی پس از فلزات اساسی بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد به طوری که در این گروه ۱۸۰ میلیون سهم به ارزش ۱۴۱ میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت. در این گروه بیشتر سهم‌ها با کاهش قیمت سهام روبه‌رو شدند.

خودرویی‌ها، مواد دارو، سیمان و سرمایه‌ گذاری‌ها در رتبه بعد از فلزات اساسی و محصولات شیمیایی از لحاظ ارزش معاملات قرار گرفتند.

تعداد نمادهای مثبت در بورس تهران به ۱۹۸ و نمادهای منفی به ۱۵۱ رسید. همچنین در فرابورس ایران تعداد نمادهای مثبت به ۱۱۵ و تعداد نمادهای منفی عدد ۹۷ را تجربه کرد.

ارزش کل معاملات بورس تهران امروز به رقم ۱۶۰۲ میلیادر تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن نزدیک به چهار میلیارد سهم و اوراق مالی بود.

آیفکس نیز اگرچه در ابتدای باز شدن معاملات با کاهش روبه‌رو شد اما در نهایت افزایش یافت و نسبت به روز گذشته ۵.۹۶ واحد رشد کرد و در نهایت در تراز ۳۷۱۰ واحدی ایستاد. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۱۵۰۱ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات این بازار به ۲.۷ میلیارد سهم و اوراق مالی دست یافت.

  • منبع خبر : ایسنا