رفع محدودیت ارزی برای شرکت‌های دارویی/ موافقت شورای پول و اعتبار
رفع محدودیت ارزی برای شرکت‌های دارویی/ موافقت شورای پول و اعتبار

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو، از موافقت شورای پول و اعتبار برای رفع محدودیت ارزی شرکت های دارویی خبر داد. دکتر غلامرضا اصغری به جزئیات نامه بانک مرکزی در خصوص ارائه تسهیلات به شرکت های دارویی اشاره کرد و گفت: بنا به درخواست وزیر بهداشت و با توجه به تشدید تحریم ها که احتمال […]

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو، از موافقت شورای پول و اعتبار برای رفع محدودیت ارزی شرکت های دارویی خبر داد.

دکتر غلامرضا اصغری به جزئیات نامه بانک مرکزی در خصوص ارائه تسهیلات به شرکت های دارویی اشاره کرد و گفت: بنا به درخواست وزیر بهداشت و با توجه به تشدید تحریم ها که احتمال بروز کمبودهای دارویی را ممکن می سازد، موضوع مستثنی شدن شرکت های گروه دارویی عمومی از محدودیت ارزی مطرح شد.

وی با اشاره به شرکت های دارویی برکت، شفا و تامین برای مستثنی شدن از محدودیت های ارزی، افزود: در جلسه مورخ ۱۹ تیر ماه ۹۷، شورای پول و اعتبار، این موضوع مطرح گردید و مقرر شد صنایع دارویی از تاریخ ابلاغ این نامه، به مدت ۶ ماه بتوانند تا ۴۰ درصد سرمایه پایه بانک ها، یعنی ۲ برابر حد مقرر فعلی، و معافیت از آیین نامه تسهیلات و تعهدات اشخاص مرتبط، از تسهیلات بانکی استفاده نمایند.

معاون وزیر بهداشت، تاکید کرد: با توجه به شرایط موجود شرکت های دارویی و وضعیت اقتصادی کشور، این تصمیم می تواند در روند تامین ذخایر دارویی، مثمر ثمر باشد.