رهبر انصارالله: برای مقابله با پروژه آمریکا در خاورمیانه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم
رهبر انصارالله: برای مقابله با پروژه آمریکا در خاورمیانه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم
رهبر انصارالله یمن با بیان این که انصارالله بخشی از محور مقاومت در منطقه است، گفت: برای مقابله با پروژه آمریکا در خاورمیانه از هیچ تلاشی دریغ نمی کنیم.

رهبر انصارالله یمن با بیان این که انصارالله بخشی از محور مقاومت در منطقه است، گفت: برای مقابله با پروژه آمریکا در خاورمیانه از هیچ تلاشی دریغ نمی کنیم.

به گزارش صبح اقتصاد، به نقل از المیادین، سید عبدالملک بدرالدین الحوثی، رهبر انصارالله در سخنانی به مناسبت عاشورای حسینی با اشاره به اینکه حادثه کربلا نتیجه یک لحظه نبود بلکه آثار بزرگی به دنبال داشت گفت که امام حسین (ع) نمونه و تجلی امتداد اسلام اصیل محمدی و رسول خدا (ص) و تلاش برای نجات امت از دست دشمنان است.

وی تصریح کرد که انقلاب امام حسین علیه السلام برای مقابله با کودتای بنی امیه علیه دین بود زیرا حکومت یزید تهدیدی برای امت و در تعارض با هر یک از مقدسات مسلمین بود.

وی گفت: امت اسلامی همانگونه که در عصر امام حسین (علیه السلام) و در همان سطح عالی هدف قرار گرفت، در زمان حاضر نیز ملتی است که مورد هدف قرار گرفته است. اسرائیل امتداد رویکرد یزید است و هر که در کنار آنان بایستد و به سود آنان و علیه امت کار کند، در مقام ابن زیاد و شمر است.

الحوثی افزود: دشمنان ما به دنبال تحقیر، بردگی و کنترل ما هستند و این نشان می دهد که آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها ناراحت هستند که امت اسلامی مستقل است و زیردست بودن را نمی پذیرد. آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها علیه امت توطئه کرده و فتنه‌انگیزی می‌کنند و دین و زندگی آن‌ها را هدف قرار می‌دهنند، پذیرش سلطه دشمنان یعنی نابودی همه چیز و از دست دادن دنیا و آخرت. همان رویکردهای یزید و بنی امیه را امروز دشمنان امت در زمان ما در پیش گرفته‌اند و عقاید اسلامی ما ایجاب می‌کند که در موضع امام حسین (ع) بوده و با دشمنان مقابله کنیم.

وی تاکید کرد: منبع خطر یزیدی معاصر همان آمریکا و اسرائیل و مزدورانش هستند و ما نیز بایستی در موضع امام حسین (ع) بوده و تسلیم شدن و ظلم را نپذیریم،دشمنان به دنبال تحریف ملت هستند تا مطیع و تسلیم دشمنان باشند. دشمنان از طریق تریبون های شیطانی و علمای گمراه برای مشروعیت بخشیدن به هر گونه انحراف به نام دین تلاش می‌کنند و این یک روند فساد خود دین است. علمای بد نیز به دنبال توجیه عادی سازی با رژیم صهیونیستی  و تبعیت آشکار از آمریکا هستند و آن را با نام های مذهبی توجیه می‌کنند.

رهبر انصارالله با محکوم کردن اقدام ریاض در گشودن حریم هوایی عربستان به روی اسرائیلی‌ها به رغم بسته بودن آن به روی مردم یمن گفت: انتخاب یکی از نمادها و چهره‌های مطرح در تبلیغ عادی سازی به عنوان واعظ روز عرفه و اجازه ورود اسرائیلی‌ها به مکه و مدینه، نقض مقدسات است.

الحوثی با تاکید بر اینکه جنبش انصارالله بخشی از محور مقاومت است، افزود: برای مقابله با پروژه آمریکا در منطقه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم.

وی همچنین بر موضع پایدار یمن در قبال مسئله فلسطین تاکید و در خصوص حمله اخیر اسرائیل به غزه گفت: حملات اخیر رژیم صهیونیستی علیه جنبش جهاد اسلامی پیامی است که به ما یادآوری می‌کند که دشمن به جنایات خود ادامه می‌دهد.

رهبر انصارالله با بیان این که تاکتیک اسرائیل برای هدف قرار دادن یک گروه از مقاومت و اینکه می‌گوید که گروه‌های دیگر را هدف قرار نمی‌دهد، روشی فریبکارانه و برای ایجاد تفرقه در میان گروه‌های مقاومت است،  از جناح‌های مقاومت فلسطین خواست تا اجازه ندهند اسرائیل به نتیجه برسد و مردم فلسطین در حالت آمادگی مستمر در طول آتش بس موقت برای مقابله با دشمنان باقی بمانند.

وی گفت:هدف ما پایان دادن به تجاوزگری و محاصره است و بایستی مراقب همه عوامل پیروزی و قدرت بوده و در برابر توطئه‌ها هوشیار باشیم.

صنعا، پایتخت یمن، دوشنبه شاهد راهپیمایی بزرگی برای بزرگداشت عاشورا بود.

در این راهپیمایی با تاکید بر حق مردم فلسطین برای پاسخگویی به حملات اسرائیل، “مردم ملت و مردم آزاده آن در کنار مردم مظلوم فلسطین بایستند”.

  • منبع خبر : ایسنا