رهبر حزب چپ فرانسه: اعتراضات جلیقه زردها ادامه خواهد یافت
رهبر حزب چپ فرانسه: اعتراضات جلیقه زردها ادامه خواهد یافت

رهبر حزب چپگرای فرانسه بر این باور است که اعتراضات گسترده و تمام عیار جنبش موسوم به جلیقه زردها ادامه خواهد داشت. به گزارش خبرگزاری صبح اقتصاد به نقل از اسپوتنیک، ژان لوک ملنشون رهبر حزب چپگرای فرانسه و نامزد سابق ریاست جمهوری روز دوشنبه در واکنش به تحولات اخیر این کشور گفت: اعتراضات جلیقه زردها ادامه […]

رهبر حزب چپگرای فرانسه بر این باور است که اعتراضات گسترده و تمام عیار جنبش موسوم به جلیقه زردها ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری صبح اقتصاد به نقل از اسپوتنیک، ژان لوک ملنشون رهبر حزب چپگرای فرانسه و نامزد سابق ریاست جمهوری روز دوشنبه در واکنش به تحولات اخیر این کشور گفت: اعتراضات جلیقه زردها ادامه خواهد یافت.

وی تصریح کرد: با توجه به موج گسترده اعتراضات مردم فرانسه علیه این واقعیت که برخی افراد می توانند هر کاری را در کشور انجام دهند و برخی دیگر قادر به انجام هیچ کاری نیستند، رئیس جمهور تصور می کند که با توزیع پول می تواند ناآرامی ها و خشم فزاینده مردم را آرام کند. تظاهرات پنجم در انقلاب مدنی در کشور که شنبه آینده برگزار خواهد شد، لحظه تاریخی و تعیین کننده‌ای برای بسیج مردم فرانسه خواهد بود.

ملنشون در واکنش به اظهارات روز دوشنبه امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه گفت: اظهارات ماکرون هیچ اشاره ای به بیکاری، کارگران پاره وقت ، وضعیت بازنشستگان و دانشجویان نداشته است. این مردم عادی هستند که هزینه تقاضاهای ارائه شده از سوی ماکرون را خواهند پرداخت و ثروتمندان چیزی پرداخت نمی کنند.

بنویت هامون دیگر نامزد سابق ریاست جمهوری فرانسه و رهبر جنبش سیاسی چپگرای موسوم به “نسل” نیز سیاست ماکرون در حمایت از ثروتمندان را محکوم کرد و از مردم فرانسه خواست تا به بسیج و اتحاد خود تا دستیابی به تغییرات واقعی در کشور ادامه دهند.

ماکرون روز دوشنبه در یک نطق تلویزیونی خطاب به مردم فرانسه ، حالت فوق العاده اقتصادی و اجتماعی را در واکنش به اعتراضات اخیر اعلام کرده است.وی همچنین از دولت خواسته است تا تدابیر خاصی را برای حل و فصل بحران اقتصادی و اجتماعی در کشور اتخاذ کند.

این اعتراضات در شرایطی ادامه پیدا کرده است که دولت فرانسه به طور کامل از اجرای طرح افزایش مالیات بر سوخت عقب نشینی کرده است ولی تظاهرات کنندگان حاضر به لغو اعتراضات و تظاهرات علیه دولت ماکرون نیستند.