«رولت روسی» برای مهمانی آمریکایی‌ها
«رولت روسی» برای مهمانی آمریکایی‌ها

کتاب «رولت روسی؛ روایت پنهان جنگ پوتین علیه آمریکا و انتخاب دونالد ترامپ» نوشته مایکل ایزیکوف و دیوید کورن به بررسی چگونگی هک‌شدن انتخابات آمریکا به نفع ترامپ توسط پوتین می‌پردازد. کتاب «رولت روسی…» به قلم دو روزنامه‌نگار مشهور نوشته شده و حاوی یک داستان غیرقابل پیش‌بینی در تاریخ آمریکا است. داستانی که ماجراهای جنجالی […]

کتاب «رولت روسی؛ روایت پنهان جنگ پوتین علیه آمریکا و انتخاب دونالد ترامپ» نوشته مایکل ایزیکوف و دیوید کورن به بررسی چگونگی هک‌شدن انتخابات آمریکا به نفع ترامپ توسط پوتین می‌پردازد.

کتاب «رولت روسی…» به قلم دو روزنامه‌نگار مشهور نوشته شده و حاوی یک داستان غیرقابل پیش‌بینی در تاریخ آمریکا است. داستانی که ماجراهای جنجالی مختلفی در عرصه روابط بین‌المللی، جاسوسی سایبری و رقابت ابرقدرت‌ها را در هم تنیده است.

نویسندگان کتاب «رولت روسی؛ روایت پنهان جنگ پوتین علیه آمریکا و انتخاب دونالد ترامپ» مدعی هستند که پوتین با کمک به ترامپ در رسیدن به ریاست جمهوری عملیاتی مخفی را برای فروپاشی دموکراسی ایالات متحده پی‌ریزی کرده است.

بر مبنای این نگاه، پس از تیره شدن روابط ایالات متحده و روسیه، ولادیمیر پوتین مجبور شده است قدرت روسیه در صحنه‌های جهانی را دوباره به جریان بیاندازد؛ از این رو مسکو با اهداف سیاسی بهترین هکرها و ترول‌های خود را آموزش داده تا با استفاده از ویکی لیکس برای انتشار اطلاعاتی که می‌تواند بر انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا تأثیر بگذارد، بهره‌برداری کنند.

کتاب «رولت روسی…» ادعا می‌کند که روس‌ها در این زمینه به شدت موفق بودند و ترامپ – کاندیدایی که معاملات تجاری با روسیه را پیگیری می‌کرد – برنده انتخابات آمریکا شد و میلیون‌ها آمریکایی از این اتفاق متعجب شدند.

داستان جاسوسی با تکنولوژی پیشرفته و چندین جنجال سیاسی در خصوص رابطه عجیب و غریب ترامپ با پوتین در کتاب «رولت روسی…» تشریح شده است؛ همچنین روابط سوال‌برانگیز «پل منافورت» و «مایکل فلین» و روسیه از جمله مباحثی است که در این کتاب به تحلیل آن پرداخته شده است.

«رولت روسی…»  یک رسوایی عجیب و غریب در روابط بین‌الملل را بررسی کرده و یکی از بزرگترین سوالات در سیاست آمریکا را پاسخ می‌دهد: «چرا و چگونه یک دولت خارجی در روند سیاسی این کشور تا واشنگتن نفوذ می‌کند؟»

کتاب «رولت روسی؛ روایت پنهان جنگ پوتین علیه آمریکا و انتخاب دونالد ترامپ»  را انتشارات «توئلو» در ماه مارس سال جاری در قالب ۳۵۲ صفحه منتشر کرده است.