رژیم اسرائیل با مصونیت کامل به اعمال وحشیانه و سیاست‌های غیرقانونی خود ادامه داده است
رژیم اسرائیل با مصونیت کامل به اعمال وحشیانه و سیاست‌های غیرقانونی خود ادامه داده است
معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل تاکید کرد رژیم اسرائیل با مصونیت کامل به اعمال وحشیانه و سیاست‌های غیرقانونی خود ادامه داده است.

رژیم اسرائیل با مصونیت کامل به اعمال وحشیانه و سیاست‌های غیرقانونی خود ادامه داده است

معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل تاکید کرد رژیم اسرائیل با مصونیت کامل به اعمال وحشیانه و سیاست‌های غیرقانونی خود ادامه داده است.

به گزارش خبرگزاری صبح اقتصاد، معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد اجرا نشدن ۳۶۵ قطعنامه شورای امنیت درباره فلسطین و سرزمین‌های اشغالی را نشان از ناکامی این شورا در برابر رژیم صهیونیستی دانست و گفت: این روند می‌تواند آثاری ویرانگرتر از جنگ داشته باشد.

اسحاق آل حبیب روز دوشنبه در نشست شورای امنیت که با موضوع صلح و امنیت خاورمیانه و مساله فلسطین برگزار شد، با حمایت از بیانیه جنبش عدم تعهد و سازمان همکاری اسلامی افزود: این شورا نزدیک به ۲ هزار و ۵۰۰ قطعنامه گذرانده است که ۳۶۵ قطعنامه به طور جزئی یا کلی به مساله فلسطین مرتبط است.

وی ادامه داد: برخی از آنها به طور اختصاصی به مساله فلسطین ارتباط دارند و تحت فصل هفتم منشور ملل متحد به تصویب رسیده‌اند اما هیچ یک از آنها اجرا نشده اند.

سفیر ایران در سازمان ملل متحد اضافه کرد: علاوه بر آن، رژیم اسرائیل با مصونیت کامل به اعمال وحشیانه و سیاست های غیرقانونی خود ادامه داده است. این شامل ارتکاب سیستماتیک هر چهار جرم اصلی بین المللی است. به عنوان مثال، این رژیم ۱۵ جنگ به راه انداخت، به همسایگان خود بدون استثنا یورش برد و به کشورهای خاورمیانه تا آفریقا حمله کرد.

آل حبیب با بیان اینکه این رژیم همچنان سرزمین های فلسطین، لبنان و سوریه را تحت اشغال خود دارد و علیه کشورهای منطقه تجاوزگری می کند، اظهار کرد: آخرین نمونه آن نقض مکرر حاکمیت و تمامیت ارضی لبنان و سوریه است.

وی تصریح کرد: این رژیم همچنین به سیاست های توسعه طلبانه خود با ساختن شهرک های بیشتر ادامه می دهد. جدیدترین نمونه آن اعلامیه نخست وزیر این رژیم در الحاق غیرقانونی دره اردن به سرزمین های اشغالی است.

معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد به گسترش انواع سلاح های کشتار جمعی این رژیم هم اشاره کرد و گفت: این رژیم هرگونه پیوستن به معاهدات مربوطه را رد و با گستاخی، یکی از کشورهای منطقه را با سلاح های اتمی تهدید به نابودی می کند.

آل حبیب افزود: نیروهای اسرائیل به کشتار بی رحمانه فلسطینیان بی گناه ادامه می دهند. طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت، تنها در سال ۲۰۱۸، آنها ۲۹۹ شهروند فلسطینی را کشتند و بیش از ۳۱ هزار نفر را زخمی کردند که بیشتر آنها در جریان راهپیمایی بزرگ بازگشت به غزه بوده است.

وی خاطرنشان کرد: نمونه دیگر عمل غیرانسانی اسرائیل محاصره طولانی مدت غیرقانونی و غیرانسانی غزه است. فهرست اقدامات سیاه این رژیم غیرقانونی بسیار فراتر از این نشست و هر مقیاسی است و متاسفانه این شورا در اجرای کامل وظایف خود نسبت به اسرائیل ناکام بوده است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد تاکید کرد: دلیل این مساله بسیار روشن است، حمایت همه جانبه و آشکار اخیر آمریکا از اسرائیل یعنی انتقال سفارت خود از قدس شریف و شناسایی حاکمیت اسرائیل بر بلندی های جولان اشغالی سوریه. هر دوی این مساله، نقض قانون بین المللی است.

آل حبیب تصریح کرد: آخرین تلاش آنها موسوم به “معامله قرن” بر این توهم استوار است که دلایل و آرزوها، افتخارات و کرامت، دارایی و قلمرو و حق انکار ناپذیر یک ملت را بخرد. نقض جدی، شدید و سیستماتیک قوانین بین المللی توسط رژیم اسرائیل همچنان دارای پیامدهای جدی منفی در موسسات و ابزار بین المللی است.

وی با بیان اینکه اقدامات این رژیم، اعتبار، اعتماد و اطمینان به این شورا و خود سازمان را به شدت از بین می برد، تاکید کرد: تأثیرات دیگر این روند به اندازه جنگ و حتی بیشتر، ویرانگر است.  برای حفظ صلح و امنیت بین المللی، هیچ ملتی نباید ناشنیده، بی توجه ، بی مراقبت، مایوس و ناامید بماند.

معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد تصریح کرد: این اقدام، تنها می تواند منجر به نقص اعتماد و اطمینان کامل در ابزارها و مؤسسات بین المللی شود، بنابراین جهان ما را در مسیر اختلال بین المللی سوق می دهد. شورا باید نسبت به این روند خطرناک هشدار دهنده هوشیار باشد و نسبت به مسئولیت های خود در جهت جلوگیری از جنایات و تهدیدهای رژیم اسرائیل عمل کند.