ستاره بارسا باز هم شیاطین سرخ را ناکام گذاشت
ستاره بارسا باز هم شیاطین سرخ را ناکام گذاشت
لیونل مسی یک بار دیگر با درخشش مقابل منچستریونایتد، باعث ناکامی این تیم در لیگ قهرمانان اروپا شد.

به گزارش واحد ورزشی خبرگزاری صبح اقتصاد  وقتی منچستریونایتد با یک بازگشت غیرمنتظره در مرحله قبل، پاری سن ژرمن را حذف کرد، طرفداران این تیم حسابی جشن گرفتند اما زمانی که مشخص شد این تیم باید در مرحله یک چهارم نهایی مقابل بارسلونا قرار بگیرد، امیدواری برای رسیدن به جمع چهار تیم برتر این فصل اروپا، بسیار کمرنگ شد.

یونایتدها خاطرات خوبی از مواجهه با بارسلونا نداشتند و تفاوت کیفیت دو تیم در این فصل هم چیزی نبود که قابل انکار باشد. منچستریونایتد در روزهای بهترش با سرالکس فرگوسن هم دو بار در فینال های چمپیونزلیگ مقابل بارسا شکست خورده بود و هر دو بار نیز مغلوب درخشش لیونل مسی شده بود؛ اتفاقی که شب گذشته بار دیگر رخ داد.

اولین رویارویی دو تیم در فینال های چمپیونزلیگ به سال ۲۰۰۹ برمی گشت؛ اولین فصل حضور پپ گواردیولا در بارسلونا که این تیم توانست حریف منچستریونایتد در فینال المپیکوی رم شود.

در آن دیدار بارسا خیلی زود با گل ساموئل اتوئو پیش افتاد اما یونایتدها همچنان امیدوار بودند که کار را به تساوی بکشند ولی در دقیقه ۷۰، روی ارسال ژاوی، مسی بالاتر از مدافعان بلند قامت یونایتد، با ضربه سر ادوین فن در سار را مغلوب کرد تا پیروزی بارسا قطعی شود.

دو سال بعد دو تیم در فینال ومبلی روبروی هم قرار گرفتند. این بار بارسا با گل پدرو پیش افتاد ولی وین رونی اجازه نداد این برتری چندان تداوم داشته باشد.

اما گره کار برای بارسا را بار دیگر مسی باز کرد. در ابتدای نیمه دوم بود که ستاره آرژانتینی با یک حرکت تماشایی و ضربه ای دیدنی، توپ را به گوشه دروازه منچستریونایتد فرستاد. در ادامه داوید ویا یک گل دیگر زد و بارسا به پیروزی ۳-۱ رسید. تصویر بسته ای که کارگردان تلویزیونی آن دیدار از دست لرزان سر الکس فرگوسن پخش کرد، یکی از تصاویر به یادماندنی آن دیدار بود؛ نشانی از فشار زیادی که مربی اسطوره ای یونایتدها در مواجهه با بارسا و مسی تحمل می کرد.

مسی شب گذشته هم در همان ۲۰ دقیقه ابتدایی دو بار دروازه یونایتد را باز کرد تا کار برای منچستریونایتد تمام شود. هرچند فرگوسن دیگر روی نیمکت یونایتد نیست و بار مسئولیت آن شکست دیگر روی شانه های او نیست اما مطمئنا او هم مانند بقیه هواداران یونایتد شب پراسترسی را تجربه کرد؛ استرسی که باز هم حاصل درخشش مسی بود.

او بعد از بازی در مورد ستاره آرژانتینی بارسا گفت:” مسی ای که من ۱۰ سال قبل دیدم، در آستانه بهترین شدن بود؛ مسی ای که امروز دیدم، بهترین بازیکن تاریخ است.”

  • منبع خبر : ورزش 3