سردار شرفی: ۴۰ هزار البسه پلیس به دوربین مجهز می‌شود
سردار شرفی: ۴۰ هزار البسه پلیس به دوربین مجهز می‌شود

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به هدف‌گذاری پلیس پیشگیری برای تجهیز ۴۰ هزار البسه پلیس به دوربین گفت : ۸۷ درصد مردم از عملکرد پلیس پیشگیری رضایت دارند‌. به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، سردار محمد شرفی در حاشیه همایش یک روزه فرماندهان پاسگاه ها و روسای کلانتریهای انتظامی استان  زنجان در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: هدف از […]

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به هدف‌گذاری پلیس پیشگیری برای تجهیز ۴۰ هزار البسه پلیس به دوربین گفت : ۸۷ درصد مردم از عملکرد پلیس پیشگیری رضایت دارند‌.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، سردار محمد شرفی در حاشیه همایش یک روزه فرماندهان پاسگاه ها و روسای کلانتریهای انتظامی استان  زنجان در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: هدف از برگزاری این همایش بررسی و ارزیابی عملکرد استانها در حوزه  کلانتریها و پاسگاهها، نظارت بر تحقق فرامین، ابلاغ سیاستها و خط مشی‌ها وابلاغ تدابیر و برنامه‌های آتی از اهداف مهم این همایش است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به اینکه استان زنجان خوشبختانه از وضعیت مطلوبی در کنترل جرایم خشن برخوردار است خاطرنشان کرد: وقوع جرایم خشن در سطح استان زنجان در حد صفر  و یا بسیار ناچیز بوده است‌.

وی عنوان کرد: بر اساس ارزیابی صورت گرفته استان زنجان از توانمندی بالایی برخوردار بوده به طوری که این استان در مولفه‌هایی چون مدیریت کیفیت نیروی انتظامی و خوشایند سازی محیط ، اشراف کلی و مدیر برتر، جزو استان برتر انتخاب شده است. 

سردار شرفی با اشاره به اینکه از برنامه‌های آینده پلیس پیشگیری ناجا، هوشمند سازی پلیس است خاطر نشان کرد‌: در استفاده از تلکنولوژهای نوین و فضای مجازی پیشگام و پیشرو هستیم و سعی داریم بخش از خدمات پلیس به مردم را به صورت الکترونیکی ارائه دهیم.

وی افزود: کاهش هزینه‌‌ها، ارائه خدمات در کمترین زمان ممکن، افزایش میزان رضایتمندی عمومی و کاستن از مشغله نیروها برای انجام ماموریت‌های از جمله مزایای الکترونیکی کردن خدمات انتظامی است.

اوی خاطر نشان کرد: این روش با ایجاد بستر مشترک با دستگاه قضا در ارسال پرونده‌های قضایی  و بدرقه متهمان به صورت ویدئو کنفرانس عملیاتی شود.

سردار شرفی دوربین‌دار کردن البسه  پلیس را از دیگر برنامه‌های پلیس پیشگیری در کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها عنوان کرد و گفت: این اقدام سند محکمی برای قضاوت‌، تحقق عدالت و ابزاری برای نظارت بر رفتار پلیس در مسیر حفظ حقوق شهروندی است.

وی با اشاره به هدف گذاری تجهیز ۴۰ هزار لباس پلیس دوربین به بیان داشت‌: در مرحله اول هزار عدد توزیع شده است و در مرحله بعد قصد داریم از دوربین‌های عینکی استفاده کنیم. 

این مقام انتظامی با تاکید بر اینکه ۱۵ هزار نفر از کارکنان پلیس در کلاس‌های آموزشی تعالی رفتار پلیس شرکت کرده‌اند گفت: این امر منجر به افزایش رضایتمندی مردم  از عملکرد پلیس شده و بر اساس پایش صورت گرفته ۸۷ درصد مردم از عملکرد پلیس پیشگیری رضایت دارند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به نقش دستگاهها در کاهش آسیب‌های اجتماعی خاطر نشان کرد‌: نیروی انتظامی در کاهش آسیب‌های اجتماعی جزو سازمانهای برتر است.

سردار شرفی تصریح کرد: نیروی انتظامی با انجام اقدامات فرهنگی و سلبی در زمینه جمع آوری معتادان متجاهر ، حوزه امنیت اخلاقی و غیره خوب عمل کرده و امیدواریم با جانفشانی کارکنان پلیس و مرزبانان، همراهی اصحاب رسانه و  حمایت های مردمی  آسیب های اجتماعی کاهش یابد.

وی به نرخ پایین میانگین وقوع جرم در استان زنجان در مقایسه با سطح کشور اشاره و تصریح کرد: استان زنجان به لحاظ داشتن زیر ساخت‌های فرهنگی مناسب، مردمان خوب، دیندار و ولایت مدار و توانمندی دستگاه‌ها و تلاش شبانه روزی پلیس از امنیت مطلوب برخوردار بوده و جزو استانها امن و برتر کشور است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا به فراوانی آمار جرایم در استان زنجان اشاره و خاطر نشان کرد: بر اساس آمار جرایم، سرقت قطعات داخل خودرو، سرقت از اماکن خصوصی و سرقت موتورسیکلت از جرایمی است که بیشترین آمار را در استان زنجان به خود اختصاص داده است که امیدواریم  با آموزش و توانمند سازی شهروندان و مشارکت مردم و پلیس این جرایم نیز کاهش یابد.  

وی گفت‌: به لحاظ ساختار فرهنگی و دینی استان زنجان خیلی از پدیده‌ها و جرایم قابل پیشگیری است و از این لحاظ این استان جزو استان‌های برتر و امن کشور است.