سرعت اینترنت در ایران؛ همتراز کشورهای جنگ‌زده
سرعت اینترنت در ایران؛ همتراز کشورهای جنگ‌زده

به گزارش واحد علم و فناوری خبرگزاری صبح اقتصاد ایران از نظر سرعت اینترنت ثابت از میان ۱۷۶ کشور جهان در جایگاه ۱۳۷ جهان قرار دارد. وضعیتی که نه‌تنها بهتر نشده که در مقایسه با سال قبل، حدود ۹ پله هم بدتر شده است. سرعت اینترنت ایران، همتراز کشورهایی مانند سوریه و یمن، پاکستان و […]

به گزارش واحد علم و فناوری خبرگزاری صبح اقتصاد ایران از نظر سرعت اینترنت ثابت از میان ۱۷۶ کشور جهان در جایگاه ۱۳۷ جهان قرار دارد. وضعیتی که نه‌تنها بهتر نشده که در مقایسه با سال قبل، حدود ۹ پله هم بدتر شده است. سرعت اینترنت ایران، همتراز کشورهایی مانند سوریه و یمن، پاکستان و افغانستان است.

سایت اسپیدتست، گزارشی از وضعیت سرعت‌اینترنت در ۱۷۶ کشور جهان منتشر کرده است. گزارشی که نشان می‌دهد بهترین سرعت اینترنت در جهان مربوط به کشور سنگاپور است. کشوری که سرعت اینترنت ثابت آن ۲۴۱ مگابایت بر ثانیه است.

در مقابل سرعت اینترنت ایران ۱۷ مگابایت بر ثانیه است. سرعتی که نه با کشورهای تراز اول دنیا رقابت می‌کند و نه کشورهای منطقه. سرعت اینترنت ثابت در ایران همتراز کشورهای جنگ‌زده‌ای چون سوریه و یمن است.

این روزها اینترنت یکی از اصلی ترین و مهم ترین ابزارهایی است که هر یک از ما در طول روز برای انجام کارهای مختلفی همچون بررسی شبکه های اجتماعی، تماس تصویری، جستجو در گوگل، مشاهده ویدیو و ده ها کار دیگر استفاده می کنیم که شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که در حین استفاده از این ابزار، ساعت به سریع ترین نحو ممکن می گذرد و از گذر زمان غافل خواهیم شد.

سرعت اینترنت ایران

شاید برای شما هم سوال باشد که کدام کشور پر سرعت ترین اینترنت‌جهان می باشد؟! در حال حاضر پر سرعت‌ترین اینترنت در جهان متعلق به کشور تایوان می باشد که سرعت میانگین اینترنت این کشور ۸۵٫۰۲ مگابیت در هر ثانیه ( Megabits per second ) می باشد که واقعا خارق العاده است و شما می توانید ۵ گیگابایت را تنها در ۸ دقیقه دانلود کنید!

همچنین جالب است بدانید که ۳۷ کشور از ۵۰ کشور رتبه بندی شده جهان نسبت به اینترنت در قاره اروپا می باشد و ۱۰ کشور نیز از قاره آسیا، ۲ کشور از آمریکا شمالی و تنها یک کشور در آفریقا می باشد!

کم سرعت ترین اینترنت جهان

 در میان تمام کشورهای جهان، در حال حاضر کشور یمن با سرعت میانگین اینترنت ۰٫۳۸ مگابیت در هر ثانیه می باشد که برای دانلود ۵ گیگابایت باید ۳۰ ساعت و یک دقیقه وقت بگذارید!! این واقعا وحشتناک می باشد!!

طبق آخرین گزارش رتبه سرعت‌اینترنت در ایران در حال حاضر ۱۱۸ جهان می باشد که میانگین سرعت‌اینترنت  ۴٫۳۹ مگابیت در هر ثانیه می باشد و برای دانلود فایل ۵ گیگابایتی باید ۲ ساعت و ۳۵ دقیقه زمان بگذارید. همچنین رتبه اینترنت ایران در سال ۲۰۱۸ میلادی، ۱۴۵ جهان بود که به میزان قابل توجهی پیشرفت کرده است.
  • منبع خبر : تجارت نیوز